Bloomberg’den Bitcoin (BTC) 2021 Sonu Fiyat Hedefi!

Fatih Çetin

En büyük kripto para Bitcoin yeniden 1 trilyon doların üzerinde ve eşsiz bir yükseliş hareketinin ortasında bulunuyor. Birkaç ay önce 20 bin dolar dip destek olacak mı, derken bugünlerde altı haneli Bitcoin hedefleri konuşuluyor. Çin yasaklarının ve son gelen sert açıklamaların artık fiyat üzerinde hiçbir etkisi olmadığını da görmek gerekiyor. Tüm kripto para borsaları Çin’e sırtını döndü ve Çin’in kripto para piyasalarını etkilemesi için herhangi bir sebep kalmadı. Artık Facebook, Twitter ve Google gibi kripto paralar da bu ülkede tamamen yasaklandı.

Bloomberg’in Yıl Sonu Bitcoin Hedefi

Bloomberg’in ünlü analisti Mike McGlone bugünlerde Bitcoin için bir yıl sonu hedefi bulmaya çalışıyor. İçinde bulunduğumuz son çeyrekte fiyatta ciddi artış bekleyen analist iyi haberleri sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

Daha önce de 100.000 dolar hedefini paylaşan Bloomberg analisti Bitcoin yanlısı tarafıyla biliniyor. Yıl bitmeden 2021 yılının sonunda altı haneli Bitcoin fiyatını görebiliriz.

“Amerika’nın artan borcu Bitcoin rallisine yardımcı olacak”.

Birçok analist artan ABD enflasyonu ve küresel kabulün fiyatı uçuracağını düşünüyor.

Bitcoin Fiyatına ABD Etkisi

Çin’in aksine ABD kripto paralara çok daha ılımlı yaklaşıyor. Üstelik ABD’nin ekonomik verileri de yükselişi destekliyor. Üstelik sınırlı 21 milyon Bitcoin arzı da mevcut talebin devam etmesi halinde ciddi yükselişe zemin hazırlayacaktır. McGlone da kripto paralardan uzak duran varlık yöneticilerini uyarıyor, bozulan ekonominin altında kalmamak için şirketleri Bitcoin’e yönlendiriyor.

Yılbaşından itibaren McGlone sınırlı arz ve mevcut ekonomik görünümün fiyatı yükselteceğini savunuyordu. Bitcoin 2021 yılında önemli iki şirketin bilançosuna girdi. Tesla ve Twitter güçlü BTC savunucuları arasında yer alıyor. Üstelik iki şirkette herkesin gelecekte ciddi büyüme beklediği markalar arasında yer alıyor.

Elon Musk her ne kadar çevresel kaygılar sebebiyle Bitcoin ödemelerini askıya almış olsa da bilançosunda halen 1 milyar doların üzerinde Bitcoin (BTC) bulunuyor.

McGlone, Çin’in yasağının ABD’yi Bitcoin‘i benimsemeye sevk edebileceğine inanıyor. Bloomberg’in emtialar konusundaki baş uzmanı McGlone, Çin hükümeti ve Merkez Bankası (PBOC) tarafından uygulanan son kripto para yasağının aslında ABD için faydalı olabileceğini belirtti.Total
5
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

2008 Finansal Krizini Tahmin Eden Yatırımcı: Shiba Inu (SHIB) Anlamsız!

Sonraki Haber

XRP Fiyatında Son Durum: Ripple Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler