XRP Fiyatı Yakında 0.40 Doları Görebilir

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP) 28 Nisan salı günü güzel bir artış ivmesi yakaladı ve bu ivmeyi bugün de devam ettirmeyi başardı. Yazının yayına hazırlandığı sırada Coinmarketcap verilerine göre 0.214 dolardan işlem gören XRP değerini 0.218 dolara kadar yükseltti.

XRP Fiyatı

Yatırımcılar ve analistler XRP fiyatı konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bazı analistler fiyatın büyük ölçüde gerileyeceğini ifade etse de bazıları fiyatın 0.40 dolara ulaşmasının zor olmadığını dile getiriyor.

Yatırımcı Eric Choe TradingView hesabından yaptığı açıklamalarda bir grafik paylaştı ve XRP için bir sonraki hedefin 0.40 dolar olduğunu ifade etti. Yatırımcıya göre XRP’nin 0.40 dolara ulaşması, 0.11 doların üzerinde kalmasına bağlı.

Ancak bunun yanında TradingView’den David Smith, XRP’nin kısa süre önce direnç seviyesini kırmasına ve kripto para için boğa sinyallerinin oluşmasına rağmen piyasa hacmi bakımından üçüncü sırada yer alan kripto para biriminin bir düzeltme yaşayacağını ifade ediyor. Smith, XRP’nin yatay çizginin üstünde kalmasını ya da altına düşmesini bekliyor.

Smith konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Ripple direnci yeni kırdı ve önceki fikirde paylaştığım boğa bayrağını ele geçirdi. Ancak boğa piyasasına hazır olduğumdan emin değilim ve yatay çizginin üzerinde bir düzeltme ya da bu noktada sabitleme bekliyorum. Yatay desteği kaybedersek de bir düşüş başlayabilir.

XRP’nin Yeni Ortaklığı

Ortaya çıkan son bilgilere göre Siam Commercial Bank RippleNet ile ortaklık kurdu. Bu ortaklık sayesinde bankanın on altı milyon müşterisi fonlarını hızlı ve düşük maliyetler transfer etmek için Ripple kullanabilecek.

Yapılan açıklamalara göre banka bir mobil uygulama olan SCB Easy’yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve Ripple teknolojisi çözümünü temel alarak Outward Remittance Service uygulamasını başlatmayı planlıyor.

Bunların yanında ünlü yatırımcı Peter Brandt geçtiğimiz günlerde XRP’yi scam olarak nitelendirmiş ve Ripple’ın bedava dağıtılmadı gerektiğini dile getirmişti.

Kaynak: U.TodayTotal
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC Yeniden 8.000 Doların Üzerinde, Sırada Ne Var?

Sonraki Haber

Ethereum’u Çok Büyük Bir Ralli Mi Bekliyor?

İlgili Haberler