XRP Fiyatı: Ripple’da Aşağı Yönlü Oluşumlar Devam Ediyor

İlayda Peker

Bitcoin fiyatında aşağı yönlü eğilim devam ederken altcoin fiyatlarında da geri çekilmelerin yaşanmaya devam ettiğini görüyoruz. Piyasa hacmi bakımından en büyük altıncı kripto para olan Ripple’ın da piyasada yaşanan düşüşlerden payına düşeni almış olması XRP yatırımcılarını endişelendiriyor gibi görünüyor.

XRP’de Düşüş Devam Ediyor

Yazının yayın hazırlandığı sırada 0,58 dolardan işlem gören XRP’nin 0,60 dolarlık önemli desteği kaybetmiş olması dikkat çekiyor.

Grafiklere göre XRP mevcut grafiklerde arka arkaya iki düşüş deseni oluşturdu ve bu da XRP fiyatının daha derin seviyeler ile karşı karşıya olduğunu gösteriyor olabilir. Her ne kadar son olarak William Hinman konusunda Ripple SEC’e karşı küçük bir zafer kazanmış olsa da bu durumun fiyatlara yansımaması önemli bir durum.

Bu noktada XRP fiyatının son 24 saat içinde %3,69 ve son 1 hafta içinde %6,82 düşüş yaşamış olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ancak yine de XRP 22 Haziran’da gördüğü 0,50 dolarlık seviyenin üzerinde işlem görüyor.

Analistler ise grafikler ile ilgili yaptıkları yorumlarda yatırımcıları uyarıyor ve 0,48 dolara kadar başka bir düşüşün yaşanabileceğini dile getiriyor.

XRP Fiyatında Önemli Noktalar

Yapılan açıklamalara göre XRP fiyatında şu an için 0,60 dolar bandı yukarı yönlü ilk önemli seviye. 0,60 doların üzerinde ise 0,68 dolar ve ardından 0,72 doların önemli bir seviye olabileceği ifade ediliyor. 0,72 doların üzerinde oluşabilecek bir yükseliş grafiği ise 0,90 dolarlık önemli seviyenin test edilmesini sağlayabilir.

Buna ek olarak analistler aşağı yönlü olarak şu an bulunulan 0,58 doların korunmasının önemli olduğunu dile getiriyor. Bu seviyenin altına doğru oluşacak bir kırılım ise önce 0,52 doların ve ardından 0,48 doların test edilmesine sebep olabilir. Davadan gelecek herhangi bir kötü haber ise düşüş durumunda 0,35 dolara kadar gerilemeye sebep olabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Guggenheim Partners, Bitcoin (BTC) Konusunda Korkutucu Tahminini Duyurdu!

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi: BTC’deki Düşüş Ne Kadar Derinleşebilir?

İlgili Haberler