XRP Fiyatı Hala Baskılanıyor Mu: Dava Sonucu ve Fiyat Beklentileri

İlayda Peker

Kripto para birimleri genel itibari kırmızıda olsalar da son günlerde yatay bir çizgide ilerliyorlar. Fiyatlar belli bir aralıkta sıkışmış durumda ve bu aralıkta yükseliş ve artışlar oluyor. Bu noktada yaşanması beklenen ralli öncesinde Bitcoin dominance göstergesinde yukarı yönlü bir hamle olduğu ifade ediliyor ve bu durum altcoin’lerin bir süre daha baskılanmasına yol açabilir. Analistler XRP’nin de bu durumdan payına düşeni alacağını ifade ediyor.

Ripple Fiyatı

XRP fiyatı son birkaç gündür 0,75 dolar 0,93 dolar bandında hareket ediyor. Grafiklere bakıldığında bir haftada 0,75 doların destek ve 0,93 doların direnç olarak hareket ettiği görülüyor.

Bugün ise XRP fiyatı düz bir çizgide ilerliyor ve yukarıdaki destek ve dirençlerin ortasında hareket ediyor. Dolayısıyla BTCD’nin artması ile birlikte tüm altcoin’lerde olabileceği gibi XRP’nin de bir süre konsolide olabileceği düşünülüyor.

XRP Ralli Yapabilir Mi?

Bilindiği gibi yaklaşık olarak 1 yıldır XRP fiyatı, Ripple ile ABD SEC arasındaki dava sebebiyle baskılanıyor ve XRP 2021 yılında gerçekleşen boğa koşusunda dahi kendisinden beklenen performansı bu dava sebebiyle sergileyemedi.

Ancak davanın 2022 yılında sonuçlanacağı düşünülüyor. Analisteler davadan Ripple lehine de aleyhine de sonuç çıksa XRP fiyatının yukarı yönlü hamle yağacağını düşünüyor. Çünkü her şekilde dava baskısı XRP’nin üzerinden kalmış olacak. Ancak analistlerin büyük çoğunluğu davanın XRP lehine sonuçlanması halinde XRP’nin 10 kata kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Tabii ki bu noktada XRP fiyatı üzerinde genel piyasa durumunun da etkili olduğunu unutmamak gerekiyor ve tahmin edilen artışların yaşanabilmesi için kripto para piyasasının da toparlanması gerekiyor.


Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İngiltere Merkez Bankası: “Bitcoin Değersiz Hale Gelebilir”

Sonraki Haber

2022 Yılında Bu 3 Altcoin Projesi Çok Kazandırabilir!

İlgili Haberler