Ripple (XRP) İle İlgili Veriler Ne Söylüyor?

İlayda Peker

XRP ağında gerçekleştirilen toplam işlem sayısı Ekim’deki 43,3 milyonluk seviyeden Kasım’da 53,3 milyona yükselirken, oluşturulan yeni hesap sayısı da %11,8 artarak 237.000’e yükseldi.

XRP’de Fiyata Rağmen Büyüme

XRP fiyatı Kasım ayını %10’un üzerinde bir düşüşle 0,99 dolardan kapattı. Ancak CryptoCompare’den elde edilen veriler, XRP ağ etkinliğinin bu düşüşe rağmen arttığını gösteriyor.

Rapor ayrıca, XRP ağındaki toplam işlem ücretlerinin Ekim’den Kasım’a %149 artarak toplamda 169.000 dolara yükseldiğini ve ortalama işlem ücretinin %108 artarak 0.32 dolara yükseldiğini gösteriyor.

Ancak XRP ağında oluşturulan yeni hesapların sayısı artarken, hesap silme sayısı da arttı. CryptoCompare’in raporu, Ekim ayındaki 6.431’e kıyasla Kasım ayında 39.725 hesap silindiğini ve hesap silme işlemlerinde %518’lik bir artış olduğunu belirtiyor.

On-chain Göstergeler ve XRP

On-chain verilere bakıldığında CryproCompare, 100 milyon ila 1 milyar token’a sahip adreslerin toplam arzın %42.1’ine sahip olduğundan, XRP varlıklarının “100 milyondan fazla XRP’ye sahip adresler arasında yoğun bir şekilde toplandığını” ifade ediyor.

İçinde 10.000 XRP’den daha az olan adresler, kripto para birimi arzının yalnızca yaklaşık %2.82’sini kontrol ediyor. Eski Goldman Sachs yöneticisi Raoul Pal, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), XRP’nin yasa dışı olduğu iddia edilen satışları nedeniyle Kaliforniyalı Ripple şirketine dava açmasından kısa bir süre sonra neden XRP’ye yatırım yaptığını açıkladı ve “olağanüstü risk/ödül oranı” olduğunu dile getirdi.

Bunlara ek olarak XRP son zamanlarda Hırvatistan’ın en büyük süpermarket zinciri Konzum’da ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye başlandı. Konzum’un Hırvatistan’da 700’den fazla mağazası ve 10.000’den fazla çalışanı bulunuyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu Güncel Fiyatı ve SHIB Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

DeFi, Geleneksel Finansın 5 Sorununu Çözüyor!

İlgili Haberler