XRP Fiyatı Artıyor: Ripple’da Önemli Gelişmeler Oluyor!

İlayda Peker

San Francisco merkezli Blockchain devi Ripple önemli bir hamle daha yaptı. Ortaya çıkan son bilgilere göre Ripple, resmi olarak Bank of America’yı kendi web sitesinde en iyi RippleNet üyeleri listesine ekledi.

Bununla birlikte XRP fiyatı yükselişini sürdürürken Ripple’ın ODL platformları da dahil olmak üzere birçok büyük borsa, son derece büyük miktarlarda XRP’yi hareket ettiriyor. Yapılan açıklamalara göre işleme dahil olan XRP sayısı 310 milyonun üzerinde.

Bank of America RippleNet Kullanıyor

ABD’nin en büyük bankalarından biri ve finans endüstrisi üzerinde büyük etkisi olan Bank of America, bu yıl birkaç kez Ripple’ın bazı ürünlerini test ettiğini ya da halihazırda kullandığını dile getirdi. Örneğin; bu yıl koronavirüs salgını kaynaklı kilitlenme nedeniyle online olarak gerçekleşen ve Ripple tarafından düzenlenen yıllık Swell konferansında BoA, Ripple’ın xCurrent ürününün kullanıldığını belirtti.

Buna ek olarak daha önce, 2019 yılında banka, “Ripple” adlı Blockchain tabanlı bir ürünü kaydetmek için bir patent başvurusunda bulundu. Ayrıca Ripple, Bank of America’nın 2016’dan beri müşterisi olduğunu belirtti. Ancak bu bilgi Ripple’ın web sitesine henüz yeni  eklendi ve Bank of America artık, Santander ve Nium gibi diğer büyük RippleNet üyelerinin yanında yer alıyor.

Ripple’ın büyük finansal kurumlarla yapmış olduğu anlaşmalar aslında Blockchain teknolojisinin ve kripto para birimlerinin benimsenmesi adına büyük önem taşıyor. Bu durum her ne kadar 3 yıldır XRP fiyatına yansımamış olsa da son günlerde XRP bu gelişmelerin hakkını veriyor gibi görünüyor.

Büyük XRP Transferleri

21 Kasım’dan bu yana yükseliş grafiği çizen XRP, Pazar günü 0.35 dolar seviyesinden 0.50 dolar seviyesine kadar yükseldi ve piyasa hacmi bakımından Tether’i (USDT) geride bırakarak yeniden üçüncü sıraya yerleşti.

Bu fiyat hareketinin sonrasında Huobi ve Binance gibi en büyükleri de dahil olmak üzere çeşitli kripto borsalarında büyük XRP işlemleri görülmeye başlandı. Büyük XRP transferlerine konu olan borsalar arasında Ripple‘ın Japonya ve Güney Kore’deki ODL koridorları Bitbank ve Bithumb da bulunuyor. Bithumb’ın aynı zamanda ülkedeki en büyük borsa olduğu biliniyor.

Ortaya çıkan bilgilere göre Bithumb tek başına iki işlemde 140 milyondan fazla XRP‘yi taşıdı. Gerçekleştirilen işlemler 80 milyon ve 60 milyonluk XRP transferleriydi. Buna ek olarak Son 24 saatte gerçekleştirilen toplam XRP miktarı 310 milyon token’ı aşıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) 600 Dolar Sınırına Dayandı: 1.000 Dolar Mümkün Mü?

Sonraki Haber

BTC Yorumları: Bitcoin/USD Teknik Analizi 23/11/2020

İlgili Haberler