XRP Fiyat Tahmini: Ripple 30 Dolara Çıkabilir mi?

Metin Alaca

Sektörün en eski ve bilinen kripto para birimlerinden birisi olan XRP, 2020 yılındaki boğa koşusunda en önde gidenlerden birisi olmayı başardı. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi son 48 saat içerisinde %50’ye yakın yükseliş elde etti.

XRP Yükselişini Sürdürüyor

XRP’nin diğer kripto paralardan farkı ise bunun elde ettiği yükselişe rağmen hala yerinde durması ve yükselmeye devam edeceğini gösteren işaretler vermesi. XRP, bir anda 0,43 dolara kadar çıktıktan sonra yerinde sabit kaldı ve devamında 0,46 dolar direnç noktasını zorlamaya başladı. Analistler ilk hedef olarak 0,40 doları, bunun devamında ise 0,65 doları vermişlerdi. Bir analist ise XRP için bu seviyelerin “komik” olduğunu düşünüyor.

Tanınan kripto para analisti Credible Crypto, konu hakkında yayınladığı analizinde XRP fiyatının “mükemmel derecede sağlıklı” ilerlediğini vurguladı ve yükselişin aslında henüz başlangıç olduğunu ifade etti. Twitter hesabından yaptığı açıklamada RSI endeksinin çok farklı bir noktaya işaret ettiğini belirten analist, şu an XRP satmanın 197 dolardan BTC satmakla eşdeğer olduğunu belirtti.

XRP İçin Hedef: 30 Dolar

Bitcoin’in 197 dolardan 20.000 dolara kadar çıktığını hatırlatan analist, 0,46 dolardan XRP satanları da o dönemde BTC satanlara benzetti. Analistin yayınladığı grafiğe bakıldığında ise fiyatın 0,29 dolar noktasından sonra önce 0,45 dolara, devamında 0,65 dolara ve son olarak parabolik bir şekilde 1 dolar üstüne çıkacağı görülüyor.

XRP/USD paritesi şimdilik gerçekten de bu grafik doğrultusunda hareket etti ve yükselişi sürdürdü. Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para biriminin bundan sonraki yükselişi ve 0,46 dolar direncini kırması ise FOMO’yu arttırıp, XRP’ye hiç olmadığı kadar sermaye girmesini sağlayabilir.

Bitcoin’in Yerinde Durması Şart

Tabii ki XRP fiyatının ilerlemesinde Bitcoin’in de rolü büyük. Eğer Bitcoin fiyatı bugün görülen düşüşünü devam ettirip 17.000 dolar altına kadar çakılırsa, XRP fiyatı da geçici bir süre için durmak zorunda kalabilir. Ancak hem analistler hem de teknik göstergeler lider kripto para biriminin yakın zamanda sert bir düşüş yaşamayacağını vurgulamakta.

Bu da XRP, ETH veya Litecoin gibi önde gelen altcoinlerin 2017 yılındaki gibi yükselmeleri için önemli bir fırsat ve boşluk yaratıyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Kaç Dolar?

Sonraki Haber

Ethereum’da Beklentiler Büyüyor: ETH 700 Doları Ne Zaman Görecek?

İlgili Haberler