XRP Fiyatı 2 Dolarlık Seviyeye Ne Zaman Ulaşacak?

İlayda Peker

XRP fiyatı son zamanlarda kontrollü bir yükseliş grafiği çiziyor. 2021 rallisindeki en yüksek fiyat seviyelerine doğru ilerlerken XRP fiyatının 2 doları ne zaman aşacağı yatırımcıların merak ettiği bir konu olarak karşımıza çıkıyor.

XRP Fiyat Beklentileri

XRP fiyatı 1,20 dolarlık önemli seviye üzerinde işlem görmeye devam ederken yükseliş yönünde önündeki ilk engelin 1,35 dolar bandı olacağı düşünülüyor. Ancak bu noktada XRP’nin 1,25 dolar üzerinde kalmasının da önemli olacağı düşünülüyor.

XRP 2021 boğa koşusun sırasında her ne kadar 2018 rekoru olan 3,84 dolara ulaşamamış olsa da 1,9 dolara kadar yükselmeyi başardı. XRP fiyatının yükselişinin önündeki en büyük engelin de ABD menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Aralık ayından bu yana devam eden dava süreci olduğu ifade edilebilir.

Bu noktada analistlere göre XRP fiyatının 1,35 dolar ve 1,50 dolar dirençlerini kırmasının ardından ilk büyük direncinin 1.70 dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor. Bu seviyeler ulaştıktan sonra ise XRP 2021’in en yüksek seviyesi olan 1,9 dolarlık seviyeyi test edebilir.

XRP Düşüş İhtimali

Her ne kadar piyasada yukarı yönlü hamleler devam ettiği sürece ve SEC davasında Ripple aleyhine bir gelişme yaşanmadığı sürece XRP fiyatının yukarı yönlü hareketinin devam edeceği düşünülse de düşüş ihtimali de tabii ki bulunuyor.

XRP fiyatının 1,20 dolarlık desteği kaybetmesi 1 dolar bandında bulunan desteği test etmesi ile sonuçlanabilir. Burada satış baskısının artması ise fiyatın 0,85 dolara kadar geri çekilmesine sebep olabilir.

Dolayısıyla tüm verilere bakıldığında aslında XRP’nin 2 doları görebilmesi için önünde hala uzun bir yolu bulunuyor. Ancak 2 dolarlık psikolojik direncin kırılması XRP fiyatında yeni bir yükselişi tetikleyebilir ve hızlı bir ralli yaşanabilir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Uzman İsim Açıkladı: Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Ethereum Balinaları ETH Fiyatı İle İlgili Ne Bekliyor?

İlgili Haberler