Ripple Fiyatında Her Şeyi Bu Seviye Belirleyebilir! XRP’de Bu Noktaya Dikkat!

İlayda Peker

Her ne kadar bugün bir düzeltme yaşansa da kripto para piyasası son günlerde oldukça iyi performans sergiliyor. Bu performans içinde bazı kripto para birimlerinin hamleleri özellikle dikkat çekiyor. Örneğin XRP kendisinden uzun zamandır beklenen performansı sergiledi ve son günlerde %50’den fazla artış yaşadı. Peki, XRP fiyatında beklentiler ne yönde, artış devam edecek mi?

XRP Fiyatı

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,18 dolardan işlem gören XRP, son 24 saat içinde bir miktar geriledi ve %8 değer kaybetti. Yaşanan artışlar sırasında ise XRP fiyatının 1,35 dolara kadar yükselmesi oldukça dikkat çeken bir hamle oldu. Çünkü XRP fiyatındaki yukarı yönlü artış 0,70 dolar bandından başladı.

Bu noktada pek çok yatırımcı XRP’nin 2 dolar üzerine yükselip yükselemeyeceği ile ilgili yorumlarda bulunuyor. 2 dolar sonrasında ise 2018 yılındaki rekos seviyenin kırılıp kırılamayacağı önem taşıyacak gibi görünüyor.

Ripple’da Önemli Seviyeler

Analistlerin açıklamalarına göre şu anda XRP fiyatında 1,1 dolarlık desteğin elde tutulması oldukça önemli bir hale gelmiş durumda. Yapılan açıklamalara göre 1,1 dolarlık desteğin aşağı yönlü kırılmaması ve güçlü bir şekilde kalması halinde ilk hedef 1,4 dolarlık seviye olacak. 1,4 dolarlık seviyenin üzerine çıkılması ise 1,6 dolarlık bir başka güçlü direnci resme dahil edecek.

Bununla birlikte eğer XRP’de 1,1 dolarlık destek kaybedilirse fiyat hızla yeniden 1 dolar altına gerileyebilir. Bu noktada da 0,80 doların önemli bir destek olarak işlem göreceği dile getiriliyor.

Ancak tüm bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre XRP’nin 2018 yılındaki rekorunu henüz kıramamış olması yukarı yönlü fiyat beklentilerinin artmasına sebep oluyor. Yatırımcıların ise bu noktada temkinli bir şekilde pozisyon almasının önemli olduğu düşünülüyor.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) 1 Dolar Olacak Mı? Yükseliş Başladı İşte Detaylı Analiz!

Sonraki Haber

Bir Büyük Kurumdan Daha El Salvador’a Bitcoin (BTC) Eleştirisi!

İlgili Haberler