Bitcoin (BTC) Fiyatı Düşüşe Geçse de Ünlü Analist Yüreklere Su Serpti

Metin Alaca

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde 18.700 dolar seviyesinin bile üstüne çıkarak son 2 yılın rekorunu kırmayı başardı. BTC fiyatının kısa sürede 11.000 dolardan 18.700 dolara kadar yükselmesi altcoinleri de hareketlendirdi. Şimdi ise BTC fiyatında aşağı yönlü bir hareketlenme olduğu görülüyor ve analistler konu hakkında detaylı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin Kısa Sürede 18.800 Doları Gördü

Bitcoin’i Mart ayında görülen 3.000 dolar seviyesinden 18.000 dolar seviyesine kadar taşıyan olumlu gelişmeler, aslında hala devam ediyor. Uzmanlar ise Bitcoin ağının hiç olmadığı kadar güçlü olduğunu ve rallinin ufak bir aradan sonra yine devam edeceğini vurgulamakta.

Kripto para analistlerinin üzerinde durduğu temel nokta ise kurumsal yatırımcıların inanılmaz bir ilgiyle BTC almaya devam etmeleri oldu. CoinMetrics tarafından sunulan verilere bakıldığında, kurumsal yatırımcıların gerçekten de inanılmaz bir hızla Bitcoin alımı yaptığı görülüyor. 2017 yılında da BTC fiyatı 20.000 dolara kadar çıksa da mevcut rallide destekçilerin kurumsal yatırımcılar olması durumu değiştiriyor.

Kurumsal FOMO Başladı

Coinmetrics analistlerinden Lucas Nuzzi konu hakkında yaptığı açıklamada Çinli madencilerin kurak sezona girilmesine rağmen BTC satmadıklarını ve sadece kurumsal yatırımcıların değil aynı zamanda madencilerin de umutlu olduğunu ifade etti. CoinMetrics verilerine bakıldığında gerçekten de son 6 aylık süre içerisinde madencilerin çok az satış yaptıkları görülüyor.

Bunun yanı sıra asıl satışı yapanların küçük çaplı madenciler olması kesinlikle her şeyi ortaya koymakta. Küçük çaplı satışların bitmesi, kurumsal yatırımcıların sektöre girişini hızlandırabilir. Nuzzi de buna gönderme yaparak kurumsal yatırımcıların bu fırsatı değerlendirip daha fazla BTC alacaklarını ve fiyatın satış yapmayan büyük madenciler sayesinde daha da yükseleceğini vurguladı.

Analysts: Institutional Investor Interest Fueling BTC Rally, Miners' Liquidity Crunch Narrative Debunked

Bu BTC Rallisi Daha Farklı

Yani bu Bitcoin fiyat rallisinin arkasında kurumsal yatırımcılar ile BTC’lerini satmak istemeyen madenciler yer alıyor. 2017 yılındaki rallide ise sadece bireysel yatırımcılar ve FOMO yer almaktaydı. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 18.000 doların diplerine kadar gerilese de aslında uzun vadede hala yükseliş ihtimaline sahip. Bu ihtimal ise Blackrock, Square ve PayPal gibi devlerin BTC alması ile çok daha güçlü bir hal aldı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Yükselirken Büyük ETH İşlemleri Gerçekleşiyor!

Sonraki Haber

Bitcoin Kaç Dolar?

İlgili Haberler