XRP Fiyat Beklentileri: Ripple’da Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

İlayda Peker

Hafta ortasında tüm kripto para birimleri kırıla boyanmışken Ripple’da yaşanan düşüşten payına düşeni almış gibi görünüyor. Son 24 saatte yaklaşık olarak %5,6 değer kaybeden piyasa değeri bakımından en büyük altıncı kripto para birimi için fiyat beklentileri ne yönde, önemli seviyeler nereler?

Ripple Fiyatı Önemli Seviyeler

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,59 dolar bandında işlem gören Ripple’ın 0,60 dolarlık önemli psikolojik seviyenin altına gerilemiş olması kritik bir hamle olarak nitelendiriliyor. Pazartesi günü 0,65 dolar seviyelerinde işlem gören XRP’nin 0,60 dolar üzerine yeniden adım atmak için çabalaması ise dikkat çekiyor.

Analistlerin açıklamalarına göre Ripple fiyatında 0,60 dolar bandında yatay bir hareket oluşmuş olması aşağı yönlü baskının arttığını gösteriyor. Bu noktada analistler, boğaların güç kaybettiğini ve bir süre daha yatay ya da aşağı yönlü hareketlerin oluşabileceğini dile getiriyor.

Öte yandan kripto para birimlerinde düşüşün devam etmesi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) hala XRP için beklenen haberlerin gelmemesinin ise XRP fiyatını baskıladığı düşünülüyor. Nitekim SEC ile olan dava süreci sebebiyle 2021 yılı boğa koşusu sırasında da XRP kendisinden beklenen performansı göstermemiş ve eski rekorunu kıramamıştı.

Yükseliş Senaryosu

Analistlere göre XRP fiyatında bir artışın başlayabilmesi için Ripple’ın 0,60 dolar ile 0,80 dolar bandında bir süre konsolide olması gerekiyor. Bu noktada yukarıda da bahsettiğimiz gibi 0,60 dolar bandının önemli olduğu ve 0,65 dolar bandının dirençten desteğe dönmesi gerektiği düşünülüyor.

Yaşanacak bir konsolidasyon sonrasında ise fiyatın yeniden 1 dolar üzerine doğru hareket edebileceği ihtimaller arasında yer alıyor. Bu noktada bir yükseliş senaryosunun oluşabilmesi için hem kripto para piyasasının yeşile dönmesinin hem de SEC davasında pozitif gelişmelerin yaşanmasının gerekli olduğunu unutmamak gerekiyor.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Binance Tahtını Kaybedecek Mi? Neleri Gözden Kaçırdı ve Ne Yapmalı?

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı Konusunda Kafalar Karışık: BTC Rallisi Bitti Mi?

İlgili Haberler