SEC Komisyon Üyesinden Ripple’a (XRP) Destek Geldi

İlayda Peker

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava süreci devam ediyor. “Kripto Anne” olarak tanınan Hester Pierce ise bu süreçte Ripple’ın (XRP) yanında gibi görünüyor.

Ripple ve Menkul Kıymet Tartışmaları

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan Hester Peirce, son Bloomberg röportajı sırasında XRP’nin düzenleyici durumu hakkında soru sorulduğunda, bir kripto para birimini piyasaya süren kurum tarafından dava edilirse mutlaka bir menkul kıymet olmak zorunda olmadığını dile getirdi.

Kripto endüstrisine verdiği desteği nedeniyle “Kripto Anne” lakabını kazanan Peirce, bir yaptırım eyleminin varlığın bir yatırım sözleşmesi olarak satıldığı anlamına geldiğini iddia ediyor.

Peirce konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Bir kripto varlığını bir menkul kıymet olarak düşündüğümüzde ne yapıyoruz, bir yatırım sözleşmesinin parçası olarak satıldığını söylüyoruz, bu da bu varlığın satışıyla ilgili sözler verildiği anlamına geliyor. Bu, varlığın kendisinin mutlaka bir menkul kıymet olması gerektiği anlamına gelmez. Bu, menkul kıymet olarak satıldığı anlamına gelir.” sözlerini kullanıyor.

Buna ek olarak Peirce, ajans dolandırıcılık dışı davalara çok fazla zaman harcamadan önce SEC’in daha fazla düzenleyici netlik sağlaması gerektiğine inanıyor.

“XRP, Bir Yatırım Sözleşmesi Değil”

Dağıtık muhasebe teknolojisi sağlayıcısı Ripple, iki yüksek profilli yöneticisi Chris Larsen ve Brad Garlinghouse ile birlikte federal menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddia edilen kayıt dışı XRP satışları nedeniyle Mayıs ayında mahkemeye çıkarıldı.

Ancak sanıklar, XRP sahiplerinin şirkette herhangi bir hissesi olmadığı için kripto para biriminin satış ve dağıtımının yatırım sözleşmeleri olmadığını savunuyorlar.

Buna ek olarak mahkeme kısa süre önce SEC’in Ripple davasında iki aylık bir keşif uzatma talebine yeşil ışık yaktı, bu da davanın 2022’ye kadar uzayabileceği anlamına geliyor.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
BTC - ETH - XRP TEKNİK ANALİZİ

XRP, HOLO, MATIC ve BitTorrent Yorumları – 20.06.2021

Sonraki Haber

Dijital Euro, Gizlilik Korumasını Stablecoin’lerden Daha İyi Sağlayabilir Mi?

İlgili Haberler