XRP Fiyat Analizi: XRP Bir Süre Daha Yatay Devam Edebilir

Metin Alaca

Son 10 günde XRP fiyatının yaşadığı değişim sadece XRP yatırımcılarını değil sektördeki herkesi şoke etti. %200 yükseliş elde eden ve 0,70 dolara kadar çıkan XRP daha sonra %50 düşüş yaşayarak 0,45 dolar seviyelerine geriledi. 0,35 dolarda önemli bir desteğe sahip olan XRP fiyatının %50 düşüşüne rağmen burasının test edilmemesi aslında iyiye işaret.

XRP/USD Teknik Analizi

XRP/USD işlem çifti neredeyse 3 aydır düşüş trendinde seyrediyordu ve %200’lük yükseliş bunun kesin bir şekilde kırılmasını sağladı. Aslında XRP fiyatının %50 düşüş yaşamasına rağmen 0,35 dolara kadar gerilememesinin bir sebebi de trend değişimi yaşanması olarak biliniyor. Üç ay sonra ilk defa yükseliş elde eden XRP bir süre bu kanalda hapis kalabilir.

Konsolidasyon kanalında olduğu görülen toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi, önde gelen borsalarda açılan yüklü long pozisyonlar ile bir kaçış elde edebilir. Bitfinex kripto para borsasında XRP long pozisyonlarının yani yükseliş odaklı işlemlerin tüm zamanların rekorunu kırdığı görülüyor. Aynı zamanda Google Trends üzerindeki XRP aramaları da tüm zamanların rekoruna yaklaştı.

XRP İçin Umut Var

Bütün bunlar dava tarihi hızla yaklaşan XRP için umut olduğunu gösteriyor. XRP/USD teknik analizine göre de 0,50 doların kırılması bir anda 1 dolara kadar giden yolu aralayabilir. XRP/USD işlem çifti 0,70 dolar üzerine birkaç kere çıksa da  bir türlü 0,70 dolar üzerinde kalıcılık elde edemedi ve bu sebeple 1 dolarlık direnç test edilemedi.

XRP Fiyatı İçin Önemli Seviyeler

XRP fiyatının dava öncesinde oluşacak bir FOMO ile 0,75 dolara kadar çıkması teknik analize göre oldukça mümkün. Ancak asıl rallinin 1 dolar kırıldıktan sonra başlaması bekleniyor. Özellikle dava ile ilgili olumlu bir haber gelmesi fiyata yine %200’lük bir yükseliş getirebilir ve XRP her şeye rağmen yükselebilir.

Olası bir düşüş durumunda ise XRP yatırımcılarının 0,37 dolar ile 0,26 dolara dikkat etmeleri gerekmekte. 0,37 dolar güçlü bir destek olmasa da 0,26 doların altına inilmesi yatırımcılar için birçok şeyi zorlaştırabilir. Yeniden 0,20 dolar bandına inilmesi XRP’nin yükseliş şansını baltalayacaktır. Bununla beraber davadan kötü bir haber gelmesi ise uzun vade hariç fiyat yükselişinin hayal olmasına yol açabilir. Olası bir altcoin rallisinin başlaması da XRP için düşüş ihtimalini ortadan kaldırabilir

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitfinex Tüm Borcunu Ödedi, Ama Yasal Sorunlar Bitmedi!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Fiyatı Düşüşe Geçti: ETH İçin Kritik Destek Belli Oldu

İlgili Haberler