Altcoin Rallisinin Başladığı Nasıl Anlaşılır?

İlayda Peker

Popüler sosyal işlem platformu eToro yayınladığı yeni bir araştırmada, altcoin sezonunun ne zaman başlayabileceğine dair ipuçları paylaştı. eToro’ya göre ne zaman Bitcoin’deki sermayesini altcoin’lere kaydırmasını bilen yatırımcıların büyük karlar elde edebilir.

Bitcoin ve Altcoin’ler

En son üç aylık raporunda eToro, 2020 boğa piyasasıyla ilgili çeşitli kripto para birimi yatırım temalarını ayrıştırdı. Ayrıca altcoin’lerin dolara karşı yükseldiği ve muhtemelen Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiği kripto para piyasası döngüsünün bir bölümünü de altcoin sezonu olarak ayırdı.

Araştırma, eşit olarak tutulduğunda ilk 100 altcoin’in 2020’nin çoğu için BTC’den “daha kazançlı bir yatırım” olduğunu ortaya koyuyor. Kesin olarak belirtmek gerekirse, 18 Aralık’a kadar ilk 100 altcoin BTC’den daha iyi performans gösterdi. Bununla birlikte, BTC’den altcoin’lere ne zaman geçiş yapacaklarını ve tersini bilen yatırımcılar, yıl içindeki kazançlarını neredeyse ikiye katlayabilirdi.

eToro’nun açıklamalarına göre, yıla Bitcoin ile başlayan, Mayıs’ta Bitcoin’den altcoin’lere geçen ve Eylül’de tekrar Bitcoin’e dönen yatırımcılar 7 kata kadar kazanç elde edebilirdi.

Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

EToro, altcoin sezonunu ve BTC sezonunu tahmin etmenin oldukça zor olduğunu kabul etse de araştırmaya göre yatırımcılar piyasa döngülerini belirlemek için çeşitli ölçütleri kullanabilir: Göreli işlem hacmi, sosyal medya etkinliği, yeni kripto para listelenmeleri ve kripto projelerinden yayınlanan haber makalelerinin sayısı.

Tabii ki işlem hacimleri klasik bir tavuk veya yumurta durumu sunar, çünkü ticaret faaliyetinin organik olarak mı yoksa sadece fiyat yükseldiği için mi arttığı her zaman net değildir. Sosyal medya etkinliği konusunda ise eToro, altcoin tweet hacmini Bitcoin ile karşılaştırmak için bir kripto analiz şirketi olan The TIE’nin verilerini kullanıyor.

Örneğin; Dogecoin (DOGE), sosyal medyanın son günlerde dikkatini çekti. The TIE’ye göre, geçen hafta DOGE, günlük işlem hacmi açısından Bitcoin’i aşan ilk altcoin oldu. Bu da DOGE fiyatına çok da normal olmayan %1000 gibi bir artışla yansıdı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Visa’dan Önemli Kripto Para ve Stablecoin Açıklaması

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Madencilerinin Kazançları Ocak Ayında 1 Milyar Doları Geçti

İlgili Haberler