XRP Destekçisi John Deaton, Coinbase-SEC Davası Hakkında Yorumlarda Bulundu

Bitcoin Haber

Kripto para savunucusu ve XRP destekçisi John E. Deaton, Amerikan kripto para borsası Coinbase ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden davada, Coinbase’in zafer elde etme olasılığı hakkında yorumlarda bulundu. Deaton’a göre, Coinbase’in davayı kazanmasını sağlayabilecek bazı unsurlar var ancak tam bir zafer ihtimali sadece %5.

John Deaton, SEC ile Ripple arasında görülen dava sonucunda XRP’nin menkul kıymet olmadığına dair verilen kararın Coinbase için büyük bir işaret olduğunu düşünüyor. Deaton ayrıca, Coinbase’in SEC’ye karşı açtığı davanın savunma stratejilerinin etkili olduğunu, bazı suçlamaların tek başına incelenebileceğini belirtiyor.

Coinbase, Ağustos ayının ilk haftasında SEC’ye karşı bir hamle yaparak, kendisine açılan davayı reddetme talebinde bulundu. Coinbase, SEC’yi yasal süreci ihlal etmekle ve menkul kıymetler yasası hakkında kurumun daha önce yaptığı yorumları görmezden gelmekle suçladı.

Paul Grewal, Coinbase’in Baş Hukuk Sorumlusu (CLO), SEC’nin Kongre tarafından belirlenen yetkisini aştığını belirtti. Grewal, SEC’nin varlık satışını menkul kıymet olarak gösterme çabasının örneklerini verdi. SEC ise, Coinbase’in davayı reddetme talebini mahkeme tarafından reddedilmesini talep etti.

Deaton, SEC’in davanın reddedilmesi durumunda kazanma ihtimalinin olduğunu belirtirken, Ripple’ın Genel Danışmanı Stuart Alderoty, Coinbase’in bu hamlesini temelsiz bulduğunu ifade etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Yükseliş Trendinde: Analistten Umut Veren Açıklamalar

Sonraki Haber

Bitcoin, Chainlink ve Solana İçin Analiz: Büyük Ralli Beklentisi

İlgili Haberler