Binance, Terra Classic (LUNC) Yükseltmesini Destekliyor

Bitcoin Haber

Önde gelen kripto para borsası Binance, 15.029. blokta gerçekleşecek olan en son Terra Classic ($LUNC) ağ yükseltmesini destekleyeceğini ve ağdaki senyoraj ödüllerini %0 olarak ayarlayacağını duyurdu.

Binance’ten LUNC Hamlesi

Kripto para borsasının yayınladığı bir duyuruya göre, Terra Classic ağı üzerinden $LUNC, $USTC ve $ANC için para yatırma ve çekme işlemleri 14 Ocak 03:50 UTC’de askıya alınacak ve ağ yükseltmesi yaklaşık üç saat sürecek.

Borsa, “Binance hesaplarında LUNC, USTC ve ANC bulunduran tüm kullanıcılar için ilgili tüm teknik gereksinimleri” karşılayacağını ve uygun olduğunda Terra Classic ağındaki para çekme ücretlerini “piyasa koşullarına göre” gözden geçirip ayarlayacağını ekledi.

Binance daha sonra, “yükseltilen ağın istikrarlı olduğuna” karar verdiğinde, kullanıcılara hareket hakkında bilgi veren bir bildirim göndermeden para yatırma ve çekme işlemlerini yeniden açacak.

Orijinal Terra ekosistemi bu yılın başlarında çöktü ve daha sonra Terra Classic olarak yeniden markalaşırken, yeni, çatallı bir blok zinciri Terra markasını da beraberinde götürdü. Terra ekosistemi çöktüğünde, dolaşımdaki arzı 340 milyon token’dan 6,9 trilyona fırladı ve enflasyonla mücadele etmek için $LUNC destekçileri ağ üzerinde gerçekleştirilen tüm işlemlere %1,2’lik bir vergi yanığı ekledi.

Token Yakma İşlemleri

Binance, ağın token yakma işlemlerini destekliyor ve üçüncü parti yakma işleminde 2,5 milyar tokenı yok ederek tek bir işlemle dolaşımdan kalıcı olarak kaldırdı. Binance’in sayfalarından alınan bilgilere göre, yakma sırasında $LUNC tokenleri yaklaşık 660.000 $ değerindeydi ve $LUNC topluluğunun zincir üzerindeki alım satım ücretlerinin yakılmasına ilişkin teklifine bir yanıt olarak yakıldı.

Terra Classic’in yeni güncellemesi, yakılan $LUNC’un yeniden basılmasını engellemek ve “Topluluk Havuzunu sermayeleştirmek ve Doğrulayıcı/Staking Ödüllerini artırmak” amacıyla ağ gaz ücretlerini beş katına çıkarmak için Senyoraj Ödül Politikasını kullanımdan kaldırmaya hazırlanıyor.

Kripto para topluluğu, “CP [Topluluk Havuzu] için oldukça feshedilmiş bir finansman kaynağı haline geldiği ve topluluğa faydadan çok zarar verdiği için senyoraj ödülünü kullanımdan kaldıran bir teklifi onayladı.

Bildirildiği üzere, Terra Classic topluluğu, daha fazla benimsenmesi için mücadele ediyor ve hatta kripto para borsası Coinbase’de listelenmek için bir dilekçe bile oluşturdu.


Total
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Blockchain Verileri, DOGE Sahiplerinin Çoğunun Karda Olduğunu Gösteriyor

Sonraki Haber

FTX Olayında Son Gelişmeler: Skybridge ve Galaxy CEO’su

İlgili Haberler