XRP Coin Fiyatı Yükseldi: SEC Davası ve Fiyat Tahminleri

Bitcoin Haber

XRP Coin fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple‘ın kurucu ortağı Christian Larsen ve icra kurulu başkanı Brad Garlinghouse aleyhindeki davayı geri çekmesinin ardından 0,53 dolara yükseldi. SEC, bu davayı geri çekerek itibarını zedeledi ve milyonlarca dolarlık kayba uğradı.

SEC, son dönemde birçok cephede savaş kaybetti. Temmuz Ripple özet kararında ikincil piyasa satışları menkul kıymet olarak damgalanamaz denildi. SEC, Ripple kararını ara temyize götürmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. GBTC kararı, SEC’i ETF dönüşümünü yeniden değerlendirmeye zorladı. Ayrıca, ABD’li Temsilciler SEC’i ETF onay vermeye zorlayan bir mektup yazdı.

10 milyon-100 milyon XRP bakiyesine sahip yatırımcılar birikimlerine devam ediyor. Teknik analizlere göre, XRP Coin fiyatının yüzde 70’e varan bir artış yaşama potansiyeli bulunuyor. Eğer 0,56 dolarlık direnç alanında sıkışmazsa XRP Coin fiyatının Ekim ayında daha yüksek zirveler yapması bekleniyor.

Ancak, yükselen trend çizgisi desteğinin altında bir kırılma durumunda fiyatın %50 aşağı inmesi ve yaklaşık 0,25 dolara düşmesi olası. Bitcoin fiyatındaki artış ve XRP lehine olabilecek yeni gelişmeler, XRP’nin fiyatındaki yükselişi destekliyor. Ancak yatırımcıların kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olması gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Coinbase CLO’su Paul Grewal: SEC’in Spot Bitcoin ETF’sini Onaylaması Kaçınılmaz

Sonraki Haber

Bitcoin Dalgalanması Altcoinlere Yansıyacak mı? BSV, STX ve MX Token Analizleri

İlgili Haberler