XRP Coin Fiyatı ve Beklentiler: 0,55 Dolar Direnci Aşılabilir Mi?

Bitcoin Haber

Kripto para piyasasında yatırımcıların heyecanla takip ettiği Bitcoin, hafta sonu da 28.000 dolara yakın seviyede alıcı buluyor. Özellikle Bitcoin’in 28.143 dolarlık direncini desteğe çevirmesi durumunda altcoinlerin daha yüksek yerel zirvelere ulaşması bekleniyor. Bu durumda en çok merak edilenlerden biri XRP Coin’in son durumudur.

17 Ağustos’ta XRP Coin’de uzun bir alt fitil oluştu ve satıcılar fiyatı daha derinlere çekemedi. 11 Eylül’de daha yüksek bir dip yapan XRP, azalan direnç trend çizgisinden çıktı ve Eylül sonunda 0,55 dolarlık zirveye ulaştı. Ancak, son gelişmeler XRP Coin lehine olsa da beklenen fiyat artışını tetikleyemedi.

Borsalardaki XRP Coin satışları, en azından Nisan ayına kadar menkul kıymet/yatırım sözleşmesi kapsamında değerlendirilemeyecek. Bu, XRP Coin’in değerinin artması için olumlu bir durum olarak görülse de, fiyatın beklenen artışı gerçekleşmedi. 0,55 dolarlık direnç bölgesinde fiyat ret yese de, 2 Ekim’de yükseliş eğilimli bir mum çubuğu oluştu.

XRP Coin’in gelecekteki fiyat hedefleri hakkında ipuçları veren Elliot dalga sayımı, 0,58 ve 0,66 dolar hedeflerinin test edilebileceğini gösteriyor. Ayrıca, günlük RSI verisi de XRP fiyat artışını destekliyor. Yatırımcıların 0,55 dolarlık direnç testini önemsemesi gerekiyor. Eğer bir ret daha gelirse, bu durum yükseliş trendinin sona erdiği anlamına gelebilir.

Sonuç olarak, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığı unutulmamalı, yatırımcıların kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. Her ne kadar XRP Coin’in fiyatı hakkında pozitif beklentiler olsa da, bu durum kesinlikle bir yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemeli.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Shibarium Ağı Önemli Bir Kilometre Taşı Aştı: ETH ve SHIB İçin Yeni Bir Adım

Sonraki Haber

2023 3. Çeyrekte Kripto Para Sektöründeki Yatırım Eğilimleri ve Analizler

İlgili Haberler