Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme! XRP Yüzde 30 Arttı!

Fatih Uçar

Ripple, SEC’e karşı “adil uyarı savunmasını” açıklamak için izin aldıktan sonra XRP %30 artış gösterdi. Ripple (XRP) fiyatı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple’ın XRP’yi yasa dışı menkul kıymetler olarak sattığını iddia ettiği mahkeme davası etrafındaki olumlu beklentiler nedeniyle bir haftadan kısa bir sürede yaklaşık %30 arttı.

Ripple (XRP) Davasında Yeni Gelişme

Mahkeme belgelerine göre Yargıç Analisa Torres, Ripple’a Grev Hareketi’nin adil uyarı savunmasını desteklemek için SEC‘in Hukuk Memorandumu’na yanıt vermesine izin verdi. Buna ek olarak, Yargıç Torres ayrıca Ripple‘ın CEO’su Brad Garlinghouse’un e-posta ileti dizisi ve kurucusu Chris Larsen’in e-posta dizisi de dahil olmak üzere SEC ve Ripple davasıyla ilgili üç belgenin mührünün kaldırılmasını emretti. Piyasalar Yargıç Torres’in emirlerini olumlu karşıladı. XRP’nin fiyatı 3 Şubat’ın en düşük seviyesi olan 0.058 dolardan 7 Şubat’ta 0.78 dolar’a yükselerek neredeyse %30 arttı.

Hukuk firması Hogan & Hogan’ın ortağı Jeremy Hogan’ın SEC’e karşı Ripple‘ın bir karara doğru ilerliyor olabileceğini belirtmesiyle, yukarı yönlü hareket ivme kazandı.

“Bu iyi çünkü vakanın kinci aşamasına geçiyoruz”.

XRP Grafiğindeki “death cross” Riski

XRP piyasasındaki en son satın alma olayı, tokenin aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi çok aylık destek trend çizgisini yeniden test etmesiyle de ortaya çıktı. XRP şimdi 20 haftalık (yeşil) ve 50 haftalık (kırmızı) üstel hareketli ortalamaları (EMA’lar) şeklinde bir dizi dirençle karşı karşıya. Bu arada, iki hareketli ortalama, 20 haftalık EMA’nın 50 haftalık EMA’nın altına düşmesi durumunda bir “ölüm çaprazı” (death cross) oluşturmaya hazır görünüyor. Bu klasik bir satış sinyalidir ve düşüşe işaret eder.

Bununla birlikte, söz konusu EMA’ların üzerinde belirleyici, yüksek hacimli bir kapanış, ölüm çaprazıyla ilişkili satış risklerini sınırlayabilir. Ayrıca, genişletilmiş bir yukarı yönlü momentum, XRP fiyatının mevcut seviyelerden %50 bir fiyat artışı olan 1,26 dolar civarında azalan trend çizgisi direncini yeniden test etmesine neden olabilir.

Kripto cüzdan hizmeti MinePlex’in kurucu ortağı Alexander Mamasidikov, SEC ile Ripple arasında uzun süredir devam eden bir mahkeme savaşının sona ermesinin XRP için yükseliş olacağını iddia ederek aşağı yönlü uyarıları görmezden geldi.

SEC kaynaklı, XRP’nin menkul kıymet olarak statüsünü iddia eden yasal savaşın bu yıl çözüleceği beklentisiyle, mevcut alımlar, uzun vadede olası fiyat artışları için güzel sinyaller. Mevcut trend sürdürülürse, XRP topluluğunun iddialı desteği 0,88 yeniden kazanılabilir”.

Elbette burası kripto para ekosistemi ve beklentilerin tersinin gerçek olduğuna da fazlasıyla şahit olduk.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hindistan Dijital Rupi İçin Cüzdan Çalışmalarına Başladı

Sonraki Haber

XRP, Bu İki Kripto Para Birimini Geride Bıraktı!

İlgili Haberler