XRP Analizi: Bu İşaretler Düşüş Sinyali Veriyor!

İlayda Peker

19 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para konumunda bulunan XRP, bir süre 0,30 dolar ile 0,37 dolar bandında konsolide olduktan sonra 0,37 dolar üzerine yükselmeyi başardı.

XRP Fiyatı

Son 24 saat içinde tüm kripto para piyasası ile birlikte ilerleyen XRP yaklaşık olarak %2 artış kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada 0,3785 dolardan işlem gören XRP için yatay hareketin önemli olduğu çünkü bu durumda boğaların kontrolü ele geçirebileceği ifade ediliyor.

Analistlere göre XRP’de 0,35 dolar ile oluşan bir dip ve 0,40 dolar ile oluşan bir tepe bulunuyor. 0,37 doların üzerine çıkılması ise XRP’de boğaların yeniden kontrolü ele aldığı yorumlarının yapılmasını sağlıyor. Bu noktada XRP için talebin ve alım gücünün önemli olduğu ifade ediliyor.

Analistlere göre şu anda XRP için ana direnç seviyesi 0,40 dolar bandı ve bunun altında 0,39 dolarda da bir direnç olabileceği ifade ediliyor. Yerel destek alanının 0,34 dolar olduğunu ifade eden analistler, bu seviyenin kaybedilmesi halinde 0,31 dolara kadar bir geri çekilme olabileceğini dile getiriyor.

XRP Teknik Analiz

XRP fiyatının 0.30 ile 0.37 dolar arasında dalgalandığı sürekli yatay işlemin, alıcıları yavaş yavaş piyasa dışına ittiği düşünülüyor. Teknik göstergelere bakıldığında da analistlere göre, Göreceli Güç Endeksi, satıcılar piyasadaki alıcılara kıyasla daha fazla olduğu için sıfır çizgisinin altında bulunuyor ve bunun bir düşüş sinyali olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak XRP fiyatının 20-SMA çizgisinin altında görüntülendiği ve bunun da bir düşüş sinyali olabileceği ifade ediliyor. Satın alma gücündeki düşüş ise aşağı yönlü hamlelerin gelebileceği şeklinde yorumlanıyor.

Dolayısıyla analistler yatırımcıların temkinli olmasını ve XRP’de bir düşüş yaşanabileceğini dile getiriyor. Yine de XRP fiyatındaki son hamlelerin yukarı yönlü olması yatırımcıları bir nebze rahatlatıyor olabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Kısa Vadede Nereye Gidecek: Durum Hala Belirsiz!

Sonraki Haber

İlginç Rapor: Kripto Para Odaklı Dolandırıcılıklar Azaldı!

İlgili Haberler