XRP Altı Haftanın En Büyük Hareketinde 0,40 Doların Üstüne Çıktı!

Bitcoin Haber

Ripple‘ın sınır ötesi ödeme coin’i XRP bugün kritik bir direnç seviyesine ulaştı. İvme devam edecek mi yoksa bu bir boğa tuzağı mı?

XRP Uzun Vadeli Fırsatlar

XRP bugün en iyi performans gösteren ilk on kripto para biriminden biri. Bir saat kadar önce 16 Ocak sabah saatlerinde altı haftanın en yüksek seviyesi olan 0,404 dolara ulaştı.

Bu, varlığın benzer bir fiyat seviyesine ulaştığı Kasım 2022’nin sonlarından bu yana işlem gördüğü en yüksek seviye.

0,40 dolarlık bölge, altı hafta önce kıramadığı varlık için çok önemli bir direnç alanı.

Ayrıca, kripto para son 12 saat içinde %5 değer kazandı. Bu, BNB, ETH ve BTC dahil olmak üzere yukarıdaki ana varlıklardan daha iyi performans gösterdiğini gördü.

XRP için uzun vadeli görünüm, mevcut seviyelerde daha cazip bir satın alma fırsatı olduğunu gösteriyor. Teknik analistler, daha fazla momentumu katalize etmek için yükseliş kırılma seviyesi olarak 0,445 doları hedefledi.

Bununla birlikte, bir sonraki kısa vadeli hareketi muhtemelen Bitcoin‘in bundan sonra ne yapacağına bağlı olacaktır. BTC, FTX çöküşünü takip eden tüm kayıpları silerek haftada %27 değer kazandı.

Eğer bu, bazı analistlerin öne sürdüğü ayı tuzağı ise, ralli kısa ömürlü olacaktır. Eğer bu durum gerçekleşirse, XRP de dahil olmak üzere tüm kripto paralarda düşüşler yaşanacaktır.

Bazı Ripple meraklıları bile mevcut piyasa döngüsü için henüz dibin görülmediğini düşünüyor.

Ripple Davası Devam Ediyor

SEC ile uzun süredir devam eden dava dikkat çekmeye devam ediyor. Ayrıca, XRP için herhangi bir ciddi fiyat hareketi, davanın sonucuna göre yönlendirilecek ve bu da hala birkaç ay uzakta olabilir.

13 Ocak’ta Crypto Law kurucusu ve XRP yanlısı kampanyacı John E. Deaton, davanın Yargıç Torres’in kararına kadar sonuçlanmayacağını öngörmüştü.

Ripple’ın fanatik topluluğu olan XRP Ordusu’nun öfkesini çektikten sonra, bunu belirterek ifade etti:

“Bundan sonra olası bir jüri duruşmasını ortadan kaldıracak ve aynı zamanda olası bir temyizi de ortadan kaldıracak bir uzlaşma gerçekleşebilir.”

Olumlu bir sonuç yalnızca fintech firması ve XRP sahipleri için değil, tüm kripto ekosistemi için iyi olacaktır.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kriptolardaki Olumlu Tablo Sürüyor: En Çok Kazanan Hangi Altcoin Oldu?

Sonraki Haber

Shibarium Beta Lansmanına Hazırlanırken, Açıklamalar İlgi Görüyor

İlgili Haberler