WordPress’te Yeni Dönem: Ethereum (ETH) Ödemeleri Kabul Ediliyor!

WordPress’te Yeni Dönem: Ethereum (ETH) Ödemeleri Kabul Ediliyor!

Ortaya çıkan son haberlere göre, EthereumAds adlı yeni yayınlanan bir WordPress eklentisi, içerik oluşturucuların reklam alanını açık artırma ile satmasına ve karşılığında ETH almasına olanak tanıyor.

WordPress’ten Ethereum Adımı

Yapılan açıklamalara göre EthereumAds, diğer birçok açık artırmaya dayalı reklam hizmeti gibi çalışıyor. Yani en yüksek teklifi verene iki hafta boyunca otomatik olarak reklam alanı tahsis ediyor. Ancak EthereumAds adından da anlaşılacağı gibi diğer sistemlerin aksine, ödemeleri Ethereum üzerinden gerçekleştiriyor.

Bunlara ek olarak WordPress’in daha önce kripto para birimi ile kısa süreli bir ilişkisi olmuştu. Site, 2012’de Bitcoin ödemelerini kabul eden ilk online işletmelerden biriydi. Bununla birlikte WordPress, Bitcoin ücretlerindeki artış nedeniyle 2016’da ödeme seçeneğini durdurdu.

O zamandan beri fiyat etiketleri, ödeme düğmeleri ve bağış düğmeleri de dahil olmak üzere WordPress’e birkaç kripto para birimi eklentisi eklendi. Şu anda WordPress’te en az 300 kripto para birimi uzantısı mevcut.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre yeni EthereumAds eklentisi, bağımsız olarak barındırılan web siteleri ve WordPress blogları ile uyumlu şekilde hizmete sunuldu.

Ethereum ve Google Adsense

Şu anda Google Adsense, reklamları WordPress ve diğer sitelere yerleştirmek için ilk akla gelen araç olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte Adsense son birkaç yıldır para kazanma konusunda eleştirilere maruz kalıyor. Çünkü AdSense ödemeleri, Google ve diğer taraflarca bloke edilebilen geleneksel bankacılık yöntemleriyle gerçekleştiriliyor.

Buna karşılık EthereumAds, kripto para birimi tabanlı ödemeler sayesinde merkezilikten uzaklaştırılmış olarak hizmet veriyor. Brave ve Coil gibi diğer kripto tabanlı para kazanma sistemlerinin de benzer stratejilere sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu yaklaşımlar işlemlerin engellenmesini önleyebilir ve bu eklentiler, reklam verenlerin ve yayıncıların serbestçe işlem yapmasını kolaylaştırabilir.

Bununla birlikte kripto para biriminin niş bir ödeme yöntemi olduğu gerçeği, bu kripto para birimi uzantılarının, yakın zamanda herhangi bir zamanda geleneksel muadillerini geçmesi olasılığını düşük kılıyor.

Ethereum’daki Gelişmeler

Ethereum 2.0 güncellemesinin başarılı bir şekilde başlatılmasının ardından WordPress’in attığı bu adım oldukça önemli. Her ne kadar şu anda piyasada bir düşüş yaşanıyor olsa da düşüşlerin ardından bu olumlu haberlerin etkisinin ETH fiyatı üzerinde kendisini göstermesi bekleniyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.