Büyük Firmaların Bitcoin (BTC) Adımları Büyüyor

İlayda Peker

Los Angeles merkezli emlak şirketi Caruso, Bitcoin’i konut ve ticari mülklerinde kabul etmek için kripto para borsası Gemini ile ortaklık kurdu. Bunun da ötesinde firma hazine rezervlerinin yüzde birini enflasyona karşı bir koruma olarak en büyük kripto para birimine yatırdı.

BTC İle Kira Ödemesi

Caruso’nun kiracılarının uzun listesinde Tesla CEO’su Elon Musk da var. E-araba üreticisi, araçlarını Glendale’deki büyük bir alışveriş ve eğlence merkezi olan Brand’de Americana’da satıyor.

Caruso henüz büyük girişimciyle herhangi bir görüşme yapmamış olsa da Musk’ın kirasını kripto para biriminde ödeyen ilk kiracı olabileceğini, “Elon ile bunun hakkında konuşmadık. Öncü olarak kirasını Bitcoin olarak ödeyen ilk kişi o olabilir.” sözlerini kullandı.

Daha önce belirtildiği gibi Tesla, Şubat ayında kripto para birimine yaptığı 1,5 milyar dolarlık yatırımını açıkladıktan sonra Mart ayı sonlarında arabaları ve hizmetleri için Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı.

Uzun Vadeli Planlar

Şirketin kurucusu ve genel müdürü olan emlak geliştiricisi Rick Caruso, Bitcoin ve kripto para birimlerinin gelecekte önemli bir rol oynayacağını iddia ediyor ve şu sözleri kullanıyor:

Bitcoin ve kripto para biriminin kolektif geleceğimizde önemli bir rol oynayacağına inanıyorum ve şimdi Gemini ile çalışmanın misafir deneyimimize gerçek değer katan benzersiz deneyimler ve öncü teknoloji getireceğine inanıyorum.

CNBC’nin “Power Lunch” konulu bir röportajında milyarder, şirketin Bitcoin’e girişinin geçici olmadığını iddia etti ve “Bu konu önümüzdeki beş yılla ilgili değil. Önümüzdeki on yılı dört gözle bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Ayrıca Caruso, müşterilerine en büyük kripto para birimiyle kira ödemelerine izin vermenin yanı sıra, blok zinciri destekli ödüller de sunmayı planlıyor:

Sadakat programımız ile Gemini ve Winklevosses ile çalışırken hayal ettiğim şey, para kazanacağınızdır. Bir kripto para kazanacaksınız.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Sinyaller Karıştı: BTC’de Ralli Mi Başlayacak, Düşüş Trendine Mi Girilecek?

Sonraki Haber

Milyarder İsim Mark Cuban’a Göre Ethereum Bitcoin’i Geçebilir

İlgili Haberler