Warner Music Group ve The Sandbox’tan Önemli Ortaklık

İlayda Peker

Elde edilen son bilgilere göre dünyaca ünlü plak şirketi Warner Music Group (WMG), The Sandbox metaverse’de müzik temalı bir dijital dünya yaratacağını duyurdu.

WMG ve Sandbox İşbirliği

WMG, Perşembe günü The Sandbox ile ortaklığını doğruladı ve müzik şirketinin girişimini non-fungible token’lara (NFT’ler) ve metaverse’e genişletti. Öte yandan Sandbox, Snoop Dogg, Adidas ve CryptoKitties gibi yüksek profilli ortaklıklara sahip ve blockchain devi Animoca Brands’ın bir yan kuruluşudur.

Bunun yanında WMG’nin metaverse geçişi, sanatçılara hayran etkileşimi ve dijital eğlence için yeni kanallar sunabilir. WMG’nin dijital şefi Oana Ruxandra ise yaptığı açıklamada, Warner Music Group LAND adlı yeni dijital dünyanın bir müzik tema parkı ve konser salonunun bir kombinasyonu olarak hareket edeceğini söyledi.

Müzikseverler, Mart 2022’de WMG’nin dijital parkının bitişiğindeki LAND adı verilen NFT’ler şeklinde dijital gayrimenkul satın alabilecekler.

The Sandbox Fiyatı

Her ne kadar son düşüşler ile birlikte The Sandbox’ın yerel kripto para birimi olan SAND’in fiyatında da geri çekilmeler görülmüş olsa da SAND fiyatı hala 1 yıl öncesine göre oldukça yüksek seviyelerde işlem görmeye devam ediyor.

SAND yazının kaleme alındığı an itibari ile son 24 saatte yaşadığı %9’un üzerindeki artış ile 3,46 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Son bir haftada yüzde 12,5 değer kaybeden SAND, iki haftada %28 ve son bir ayda da %41 düşüş yaşadı. Ancak SAND’in bir yıl öncesine göre %4.100’ün üzerinde bir fiyat ile işlem görmesi dikkatleri çekiyor.

Analistler 2022 yılının metaverse token’ların yılı olacağını düşünüyor ve bu noktada da 2022 yılı içinde metaverse coin’lerinin yeni rekor seviyeler imza atabilecekleri düşünülüyor.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Robinhood Shiba Inu’yu (SHIB) Ne Zaman Listeleyecek?

Sonraki Haber

Vitalik Buterin ve 100 Milyon Dolarlık Shiba Inu (SHIB) Gelişmesi!

İlgili Haberler