Walmart’ın Kripto Para, NFT ve Metaverse Hamlesi Ses Getirdi!

İlayda Peker
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Görünüşe göre perakende devi Walmart Inc., kendi kripto para birimini ve NFT koleksiyonunu oluşturmayı planladığını gösteren patent başvurularıyla metaverse’e girmeye hazırlanıyor.

Walmart’tan NFT Hamlesi

Çok uluslu perakende devi, 30 Aralık’ta ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine birkaç yeni ticari marka başvurusunda bulundu. Ancak bu başvurular CNBC tarafından Walmart’ın yeni hedeflerinin ortaya çıkarıldığı 16 Ocak’a kadar fark edilmedi.

Walmart, mevcut reklam bölümü “Walmart Connect” kapsamında kripto para birimi, NFT ve metaverse de dahil olmak üzere toplam 7 patent başvurusunda bulundu.

Başvurular, elektronik, oyuncak, ev aletleri, giyim ve ev dekorasyonu gibi “dijital ürünler” yaratma ve satma planlarını içeriyor. Ayrıca bir “dijital para birimi” ve “dijital token”dan ve NFT’leri satın alma ve satma fırsatlarından da bahsediliyor.

Buna ek olarak ayrı bir başvuru, sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklikte (AR) Walmart marka adını ve logosunu, VR ve AR’de “fiziksel fitness eğitim hizmetleri” sunma olasılığı ile ticari marka haline getirme planlarını da barındırıyor.

Walmart’ın Metaverse İlgisi

Bu, hamle Walmart’ın metaverse‘e olan ilgisini gösteren bir dizi adımın en sonuncusu olarak geliyor. Ağustos ayında perakende devi, dijital para birimi stratejisini yönlendirmek için “dijital para birimi ve kripto ürün lideri” için bir iş ilanı verdi.

Her ne kadar iş ilanı daha sonra kaldırılmış olsa da bu ilan için belirtilen rolün dolup dolmadığı henüz belli değil. Ayrıca Ekim ayında Walmart, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki mağazalarına 200 Bitcoin ATM’si kurmak için kripto ATM şirketi Coinstar ve kripto para borsası Coinme ile de ortaklık kurdu.

Öte yandan Walmart, 2018’den beri tedarik zinciri yönetimi, müşteri pazarları ve akıllı cihazlar için blok zinciri teknolojisini kullanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Silvano, Yenilikçi Yönetim Sistemi İçin P2PB2B’de Token Satışını Duyurdu

Sonraki Haber

Hindistan Hükümeti, 2022 Bütçesinde Kripto Para Vergisini Getirebilir!

İlgili Haberler