Wall Street’teki Boğa Heykelinin Önüne Bırakılan SHIB Heykeli Ne Anlama Geliyor?

İlayda Peker

Son zamanlarda temelde hiçbir amacı olmayan ancak sosyal medya desteği ile fiyat artışı yaşayan Dogecoin (DOGE), Shiba Inu (SHIB) gibi kripto para birimleri oldukça popüler hale geldi. Bazı isimler bu kripto para birimlerinin birere balona dönüştüğünü ve çok ciddi sonuçları olacağını ifade ederken bazı isimler bu varlıkların geleceğin para birimi olma gücüne sahip olduklarını düşünüyor.

Sembolik Shiba Inu Heykeli

En popüler şaka coin’i olan Dogecoin’in (DOGE) ortak yaratıcısı Billy Markus, New York’un finans bölgesindeki ikonik “Charging Bull” heykelinin önüne yerleştirilen Shiba Inu maskotu hakkında Twitter üzerinden açıklamalar yaptı.

Markus yaptığı açıklamalarda sosyal medyada Shiba Inu heykelinin gerçek olduğunu kabul etti. Bireysel yatırımcılar yakın zamanda Dogecoin ve diğer şaka coin’lerinde büyük karlar led ettikleri için bu heykel tabii ki sembolik.

Öte yandan Charging Bull bronz heykeli, o yılki büyük borsa çöküşünden sonra Amerika’nın direncinin bir sembolü olarak 1987 yılında Wall Street’in önüne kondu.

Başka bir Twitter kullanıcısı ise Markus’a heykel hakkındaki yorumunun ne olduğunu sorduğunda, bunun “Shiba Wall Street’ten korkma” anlamına geldiğine inandığını söyledi.

Dogecoin Gelişmeleri

Son birkaç aydır Tesla CEO’su Elon Musk başta olmak üzere şarkıcı Gene Simons ve milyarder Mark Cuban gibi isimler Dogecoin hakkında Twitter üzerinden birçok paylaşımda bulundu. Bu paylaşımlar sayesinde de Dogecoin fiyatı çok ciddi bir yükseliş kaydetti.

DOGE‘nin fiyatı son 30 gün içinde hem BTC hem de ETH‘den daha iyi performans gösterdi ve Musk, ABD televizyonunun komedi skeç programı Saturday Night Live’da konuk sunucu olarak yer aldıktan sonra düşmeye başladı.

Dogecoin yaşadığı fiyat artışı diğer farklı şaka coin’lerinin piyasaya sürülmesini sağladı. Ethereum tabanlı SHIB, borsalar kripto paranın normalden daha yüksek bir risk teşkil ettiği uyarısında bulunsa bile alım satım platformlarında listelendikten sonra SHIB’in fiyatında büyük artışlar görüldü.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

En Büyük Altcoin Ethereum, Piyasa Değeri İle Dev Şirketleri Geride Bıraktı!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Piyasa Hakimiyeti Düşmeye Devam Ediyor

İlgili Haberler