Binance’in Listelediği Shiba Inu Token Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mert Bahçe

Son günlerin en çok konuşulan token’ı Shiba Inu, Dogecoin’e alternatif olarak yaratıldı. Shiba Inu token, geçtiğimiz aydan bu yana %32.000 artış kaydederek inanılması güç bir performansa imza attı. Shibu Inu, işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’de bugün TSİ 14.00’da listelendi.

Binance Shibu Token İçin Uyardı

Listelemenin ardından “Dogecoin katili” %100’ün üzerinde yükseldi. Shiba, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.00003087 dolardan işlem görüyor. Popüler token, tam bir ay öncesinde 0.000000067 dolardı. Kripto para piyasasının son çılgınlığı Shiba Inu, gündemi domine etmeyi başardı.

Binance, 14.00 itibarıyla SHIB/BUSD ve SHIB/USDT işlem çiftlerini aktif etti. Alım satım işlemlerinin başlamasıyla kullanıcılar Shiba Inu çılgınlığını bir başka boyuta taşımış oldu.

Binance İnovasyon Kategorisi, kullanıcıların yüksek volotilite ve riske sahip yenilikçi token’lar için oluşturulmuş bir platformdur. Bu platform Eylül 2020’de piyasaya sürüldü. Bu bağlamda Binance, Shiba Inu yatırımcılarını önemli bir konuda uyardı. Bu önemli duyuruda Shiba Inu token’a sahip üç büyük cüzdanın toplam arzın yaklaşık %60’ından fazlasına sahip olduğunu bildirildi.

Dev borsa, Shiba Inu’yu yüksek riskli token’lar grubuna koyarken listelemenin ardından fiyat dalgalanmaları görülebileceğini belirtti. Binance, kullanıcıları risk yönetimi konusunda uyarırken DYOR’a davet etti.

Shiba Inu Token’ın Kurucusu Kimdir?

Shiba Inu token’ın kurucusu, gerçek ismini açıklamayan ve deneyimli bir yatırımcı olduğunu iddia eden Ryoshi takma adlı kişi veya kişiler olarak biliniyor. Shiba Token, merkezsiz ve %100 olarak topluluk tarafından yönetilen bir proje olarak yaratıldı. Ayrıca proje yetkilileri, Amazon’un Smile yardım platformu üzerinden Shiba Inu ırkı köpekler için bağış yapacağını açıkladı. Ancak belirli bir miktar belirtilmedi. Bir diğer önemli nokta ise Shiba token’ın Github’da bulunan woofpaper’ına göre toplam arzın %50’si Vitalik Buterin’in cüzdanına gönderildiği bildiriliyor. Öte yandan, şu an için SHIBA’nın %50’sinin gerçekte Vitalik Buterin’in olduğu iddiası doğrulanamıyor.

Shiba Token geliştiricilerinin teknik raporunda şu ifadeler yer alıyor: “Kırılgan bir nokta olmaksızın büyüklük düşünülemez. VB bizi engellemediği sürece SHIBA büyüyecek ve varlığını sürdürecektir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Konsolide Olurken Altcoin’ler Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Sonraki Haber

Alman Düzenleyici BaFin ve Binance Arasındaki Gerilimde Son Durum Ne?

İlgili Haberler