Wall Street Uzmanlarından 2025 Bitcoin Tahminleri

Bitcoin Haber

Geleneksel finans sektörünün önde gelen isimleri, kripto paralarla ilgilenmeye devam ediyor. Özellikle devam eden ETF savaşları göz önünde bulundurulduğunda, kurumsal talebi artıracak hamlelerin zamanının yakın olduğu düşünülüyor. Wall Street’in Bitcoin ve kripto para tahminleri ise merak ediliyor.

Custodia Bank CEO’su Caitlin Long, Scott Melker ile gerçekleştirdiği röportajda özellikle Pantera Capital tarafından geliştirilen yeni modeli ele aldı. Pantera Capital’in modeline göre, Bitcoin’in değeri, 16 Nisan 2024’te beklenen bir sonraki halving olayından yaklaşık 480 gün sonra, Ağustos 2025’te 147.843 dolar olacak.

Long, halving olayının Bitcoin’i önemli ölçüde olumlu etkileyeceğini belirtiyor. Ancak, halving olayı gerçekleştiğinde, madencilerin kârlılıklarını büyük ölçüde kaybedeceklerini ve bu durumun önceden planlanamayacağını söylüyor.

Long, Bitcoin’in hash oranının artmaya devam ettiğini ve bu durumun, geçmiş BTC piyasa döngülerinden bir sapma olduğunu belirtiyor. Long’a göre, bu durum, madencilerin durumunda bir sarsıntıya neden olabilir ve bu da daha büyük bir fiyat patlamasına yol açabilir.

Son olarak, madencilerin zararına olan fiyatların sürdürülebilir olmadığını belirten Long, ödül yarılanmasıyla birlikte fiyatın net biçimde artması gerektiğini belirtiyor. Bu durum, enerji fiyatlarındaki dalgalanmalar, cihazlara gelen zamlar ve blok ödülünün azaltılması gibi faktörlerle destekleniyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Litecoin (LTC) Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor: Madencilerin Satışları Artıyor!

Sonraki Haber

Balina Yatırımcılarının Polygon (MATIC) Alım Çılgınlığı

İlgili Haberler