Bitcoin Volatilitesi Long ve Short Pozisyonları Vurdu!  

Bitcoin Haber

Bitcoin‘deki (BTC) ani dalgalanma, hem uzun hem de kısa vadeli işlem yapan yatırımcıların etkilenmesine neden oldu. 175 milyon dolar değerinde pozisyon tasfiye edildi ve son 24 saat içinde 1 milyar dolarlık açık faiz etkili bir şekilde silindi. 

Long ve Short Pozisyonlar 

Uzun pozisyonlar daha yüksek fiyatlara, kısa pozisyonlar ise daha düşük fiyatlara yönelik bahislerdir. Tasfiye, bir borsa yatırımcının kaldıraçlı pozisyonunu, yatırımcının başlangıç teminatını kısmen ya da tamamen kaybetmesi nedeniyle zorla kapattığında gerçekleşir. Bu durum, bir yatırımcının işlemi açık tutmak için yeterli fona sahip olmaması halinde gerçekleşir. 

Büyük likidasyonlar, dik bir fiyat hareketinin yerel zirvesini veya dibini işaret edebilir ve bu da yatırımcıların kendilerini buna göre konumlandırmalarına olanak tanıyabilir. 

Kripto borsası OKX, platformunda 52 milyon doların üzerinde bitcoin vadeli işlem likidasyonu gerçekleştirirken, onu sırasıyla 38 milyon dolar ve 29 milyon dolarla muadilleri Binance ve OKX takip etti. 

En büyük tek likidasyon emri, 6 milyon dolar değerinde bir bitcoin/tether ticareti olan BitMEX’te gerçekleşti. 

Bazı piyasa analistlerine göre Bitcoin, Çarşamba günü Asya’da akşam saatlerinde ABD’deki olumlu para politikaları umuduyla 30.000 $’ın üzerine çıktı. Ancak bu hareket uzun sürmedi ve ani satışlar ABD piyasasının açılmasının ardından fiyatları 27.700 $ seviyesine çekti. 

 

Bitcoin Volatilitesi 

ABD hükümetinden ve kuşatılmış kripto borsası Mt.Gox’tan bitcoin satışı söylentileri fiyatları daha da etkilemiş olabilir, çünkü fiyatlar 27.200 $ ‘a kadar düştü. Ancak, bu tür veri uyarılarının daha sonra, uyarıları ilk olarak gönderen zincir içi firma Arkham Intelligence tarafından yanlış sınıflandırıldığı doğrulandı. 

Arkham, Bitcoin’in hareketinden çok sonra kullanıcıların “küçük bir alt kümesine” gönderildiği için uyarılarının piyasa paniğine neden olduğuna inanmadığını söyledi. 

Bitcoin o zamandan bu yana dünkü kayıplarını geri alarak Perşembe günü Asya sabah saatlerinde 29.000 $ seviyesini geri kazandı. Coinglass’ın verilerine göre, yaklaşık 200 milyon dolarlık açık faiz eklendi. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Gary Gensler’ın 2018 Tarihli Videosu Twitter’da Yorumlara Sebep Oldu!  

Sonraki Haber

Ripple CTO’su Bir Konuda Yatırımcıları Uyardı! 

İlgili Haberler