Vitalik Buterin ve 100 Milyon Dolarlık Shiba Inu (SHIB) Gelişmesi!

Fatih Uçar

Ethereum’dan Vitalik Buterin, Crypto Relief fonuna yaptığı büyük Shiba Inu bağışından 100 milyon doları geri aldı. Söz konusu yardım fonunu oluşturan Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, Hindistan’ın katkıda bulunabileceği projelerin kapsamını sınırlayan yasalara dikkat çekti. Peki 100 milyon dolarlık SHIB ne olacak?

100 Milyon Dolarlık Shiba Inu (SHIB)

Aynı zamanda, bir Kanada vatandaşı olan Buterin, bağışlar konusunda daha fazla serbestliğe sahip ve bu da onun bu fonları farklı kuruluşlara dağıtmasını mümkün hale getiriyor.

Nailwal şunları söyledi;

“Vitalik’in Hintli olmaması daha hızlı karar verme ve daha yüksek riske sahip ancak getirisi yüksek projelere bunu dağıtabilmesini mümkün hale getiriyor”.

Bu sebepten dolayı yardım bakiyesi SHIB token olarak Vitalik Buterin’e iade edildi. Bu tokenler projenin başlatıldığı dönemde reklam amaçlı SHIB ekibi tarafından Buterin’in cüzdanına gönderilmişti.

SHIB Tokenler Ne Yapılacak?

Buterin, fonları aşı, havalandırma, hava filtreleme ve diğer alanlarda araştırma ve geliştirmeye odaklanan projelere yönlendirecek olan “Balvi” isimli organizasyona teslim edebilir. 100 milyon dolar değerinde token USD Coin’e (USDC) çevrildi, bu da gelecekteki bağışların SHIB tokeni üzerinde satış baskısı yaratmayacağı anlamına geliyor.

Lex Fridman ile yaptığı bir podcast’te Buterin, sahip olduğu meme tokenlerin milyarlarca dolar değerinde olduğunu nasıl anladığını ve onlarla “gerçekten iyi şeyler” yapmaya karar verdiğini şöyle anlatmıştı;

“Bu meme tokenleri gördüm ve gittikçe daha fazla insanın onlar hakkında konuştuğunu gördüm ve bir noktada bu şeylerin milyarlarca dolar değerinde olduğunu fark ettim ve bununla yapabileceğiniz gerçekten çok iyi şeyler var”.

Buterin elindeki SHIB tokenlerin %90’ını yardımları gönderdiği dönemde yakmıştı. Kanadalı-Rus programcı ayrıca proje geliştiricilerden rızası olmadan kendisine token göndermemelerini istedi.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Warner Music Group ve The Sandbox’tan Önemli Ortaklık

Sonraki Haber

Max Keiser’dan İddialı Açıklamalar: Tüm Altcoin’ler Scam Olabilir Mi?

İlgili Haberler