Vitalik Buterin, Solana (SOL) Geliştiricilerine Destek Sunuyor

İlayda Peker

Ethereum‘un (ETH) kurucusu, ayı piyasası mücadeleleri devam ederken rakip akıllı sözleşme platformu Solana’nın (SOL) geliştiricilerine cesaret verici sözler söylüyor.

Solana’da Temizlik

Eski milyarder, “korkunç fırsatçı para” olarak tanımlanan yatırımlar Solana‘dan temizlendiğinden beri, blok zincirinin geleceğinin parlak göründüğünü ve bundan sonra başarılı olmalarını umduğunu söylüyor.

Buterin konuyla ilgili olarak, “Bazı akıllı insanlar bana Solana’da ciddi bir akıllı geliştirici topluluğu olduğunu ve artık korkunç şekilde fırsatçı yatırım yapan insanlar temizlendiğine göre zincirin parlak bir geleceği olduğunu söylüyor. Bunu dışarıdan söylemek benim için zor ama umarım topluluk gelişmek için adil bir şansa sahip olur.” sözlerini kullandı.

Son zamanlarda Solana ve ekosistemi serbest düşüş yaşıyor. SOL, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,24$’dan %96’nın üzerinde düşüş yaşadı. ETH’nin rakibi, son 24 saat içinde %4’lük bir kazançla, yazı yazıldığı sırada 9,78 dolarda hareket ediyor.

Solana Gelişmeleri

Geçtiğimiz günlerde, bir kripto borsa platformu olan Matrixport’un Solana‘nın yanı sıra onunla ilişkili tüm ürünleri de listeden çıkaracağı açıklandı. Firma, gelecekte de herhangi bir SOL ürününü listelemeyeceklerini söyleyecek kadar ileri gitti.

Listeden çıkarma, SOL ve merkezi olmayan borsa (DEX) Serum (SRM) ve likidite sağlayıcısı Raydium (RAY) gibi ilişkili dijital varlıkların da düşmesine neden oldu. Her iki varlık da tüm zamanların en yüksek seviyelerinden %99’un üzerinde düşüş yaşadı.

Bununla birlikte, SRM son 24 saat içinde biraz toparlandı ve yazı yazıldığı sırada %19’luk bir artışla 0,151 $’a hareket ediyor. RAY ise son gün %2’lik bir artışla 0,145$ değerinde.


Total
41
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB) Yatırımı İçin Geç Mi Kalındı?

Sonraki Haber

Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusu Ne Zaman Başlayacak?

İlgili Haberler