Solana Yeni FTT ve LUNA Olabilir Mi? ATH’den Yüzde 97 Düşüş!

İlayda Peker

Bir zamanlar Sam Bankman-Fried tarafından desteklenen kripto para birimi Solana, Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyesine geriledikten bir gün sonra, 30 Aralık’ta bazı kayıplarını telafi etti.

Solana Kasım 2021 Zirvesine Göre %97 Düştü

Günlük grafikte, SOL‘un fiyatı bir önceki günün en düşük seviyesi olan yaklaşık 8$’dan %20’nin üzerinde bir artışla yaklaşık 10,25$’a yükseldi.

Bununla birlikte, gün içi toparlanma genel ayı eğilimini dengelemek için çok az şey yaptı  Kasım 2021’deki 267,50 $ ‘lık rekor zirvesinden% 97 ve geçen hafta% 20’nin üzerinde düşüş yaşandı.

Ancak yıl piyasalar için acımasız geçerken, Solana şimdi 2022’nin en kötü performans gösteren tokenları olan ve yaklaşık %98 düşüş gösteren FTX Token ve LUNA’nın arasına katılıyor.

SOL fiyatı %50 Yükselebilir Mi?

Ancak, son Solana fiyat toparlanması 2023’e doğru daha fazla yükseliş olasılığına işaret ediyor.

Bunun başlıca nedeni, varlığın belirli bir zaman diliminde aynı seviyeye yakın veya aynı seviyede açılıp kapanmasıyla oluşan bir mum çubuğu formasyonu olan Doji’dir. SOL, 29 Aralık’ta günlük grafiğinde “standart Doji” olarak görünen bir formasyon oluşturdu.

Geleneksel analistler Doji’yi potansiyel bir ters mum çubuğu formasyonu olarak değerlendirir, çünkü bu formasyon ayılar ve boğaların bir çıkmazda olduğunu gösterir. Bu nedenle, teknik bir bakış açısıyla, uzun bir yükseliş trendi döneminde oluşan bir Doji formasyonu aşağı yönlü bir dönüşe ya da tam tersine işaret edebilir

SOL’un Doji’si, uzun bir düşüş trendi döneminden sonra ortaya çıkmıştır. Bu, token’ın aşırı satım (<30) göreceli güç endeksi okumasıyla birleştiğinde, 2023’te uzun bir yükselişin tersine dönebileceğini gösteriyor.

SOL’un birincil yukarı yönlü hedefi, mevcut fiyat seviyelerinden %50’nin üzerinde artışla 15$ civarında görünüyor. 15$ seviyesi 13 Kasım 2022’den bu yana direnç görevi görüyor.

Solana, yılbaşından bugüne %97’ye yakın kayıpla 2022’nin en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri olarak ortaya çıktı. Buna karşılık, toplam kripto para piyasası değeri aynı dönemde %65 düştü.

SOL’un 2022’deki düşük performansını şahin bir Fed, Solana‘nın tekrarlayan kesinti süreleri, ilişkili cüzdanlarından birinde 200 milyon dolarlık bir saldırı ve olası FTX maruziyeti gibi çeşitli nedenler açıklayabilir.

Aralık ayının başlarında, Solana Labs Inc. kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Solana’nın blok zincirindeki projelerin yaklaşık %80’inin FTX’e hiç maruz kalmadığını açıklayarak, platformlarında feshedilmiş kripto borsasından daha fazlası olduğunu belirtti.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Düşüş Hareketlerinin Sinyalini Mi Veriyor?

Sonraki Haber

FTX Japonya Müşteri İadelerine Şubat 2023’te Başlayacak

İlgili Haberler