Vitalik Buterin: Kazancını Kendi Projesiyle Kazanan En Genç Kripto Milyarderi

İlayda Peker

Elde edilen son verilere göre dünyanın en popüler akıllı sözleşme platformu olan Ethereum blok zincirinin kurucularından biri olan Vitalik Buterin, resmi olarak bir kripto milyarderi oldu.

Buterin Artık Bir Milyarder

Buterin’in 2018’de ana cüzdan olarak tanımladığı halka açık Ethereum adresi, Pazartesi günü Ethereum’un (ETH) 3.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin üzerine çıkmasının ardından 1 milyar dolarlık seviyeyi aştı.

Yapılan açıklamalara ve Etherscan’den elde edilen verilere göre bahsi geçen adreste şu anda 333.500 Ethereum bulunuyor ve bu ETH’ların yaklaşık değeri de 1.029 milyar dolar. 2021 başında ETH fiyatının 700 dolar olduğu düşünüldüğünde cüzdanın değerinin 4 katına çıktığı ifade edilebilir.

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük altcoin’i konumunda bulunan Ethereum CoinGecko’dan alınan verilere göre, son 24 saat içinde yaklaşık olarak %9’luk artış yaşadı ve son 1 haftada yaşanan artışın oranı %36’yı buldu.

En Genç Kripto Milyarderi

Kripto para ekosisteminde yer alan bazı önemli isimlere göre 27 yaşındaki Buterin artık kripto para birimi endüstrisinde kazancını kendi kendine inşa eden en genç milyarder konumunda yer alıyor.

Bunlara ek olarak kripto para birimlerinin yükselen fiyatları sırasında Buterin’in cömert bir kripto para ekosistemi üyesi olduğu da ifade ediliyor. Aynı zamanda Rus-Kanadalı bir programcı olan Ethereum kurucusu Nisan ayı sonlarında Hindistan için bir COVID-19 yardım fonuna 100 Ethereum ve 100 Maker (MKR) token’ı bağışladı.

Öte yandan birçok önemli isim Vitalik Buterin’in tüm çabaları karşılığında “kripto para ekosisteminin en genç milyarderi” unvanını sonuna kadar hak ettiğini ifade ediyor.Total
366
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Milyarder Mark Cuban Dogecoin’in Potansiyelinden Bahsetti

Sonraki Haber

BSCTrades: BSC Ağındaki Trading Performansını Arttıracak Uygulama İle Tanışın

İlgili Haberler