Vitalik Buterin Bu Altcoin’lerden 220 ETH’nin Üzerinde Para Kazandı

Bitcoin Haber

Vitalik Buterin, aralarında CULT, MOPS ve SHIK’in de bulunduğu birkaç tokenı elinden çıkardı. Sonuç olarak bunların çoğunun fiyatları düştü.

Buterin’in Hamlesi

Vitalik Buterin, birkaç kripto tokenini sattıktan sonra 220 ETH‘nin üzerinde net kazanç elde etti.

Kripto hizmeti PeckShield, 7 Mart’ta Vitalik Buterin ile ilişkili bir adresin MOPS, CULT ve SHIK tokenlerini sattığını tweetledi. Özellikle, adreste 50 milyar MOPS, 9,9 milyar CULT ve 5 trilyon SHIK çıkışı görüldü.

Sonuç olarak, adres sırasıyla 1,24 ETH (1.960 $), 58 ETH (91.500 $) ve 214 ETH (337.000 $) kazandı. Daha sonra, adreste ayrıca 5,9 ETH ya da 9.250 $ karşılığında işlem gören 3,4 milyon BITE satıldı. SHIK sarışı için 214 ETH bir EthDev adresine aktarıldı.

Bu tokenlar ve ilgili projeler tanınmış olmaktan uzaktır ve çoğu kişi bunları düşük kaliteli projeleri tanımlamak için kullanılan bir terim olan “sh*tcoins” olarak değerlendirmektedir. Örneğin, MOPS “köpek temalı” bir token projesi, görünüşe göre bir meme coin iken, CULT, CULT işlemlerinin merkezi olmayan teknolojilere yapılan yatırımları finanse etmek için kullanıldığını iddia eden bir proje olan CULT DAO’nun token’ıdır.

SHIK, Shikoku projesinin tokenıdır ve bir başka meme coin projesi biçimini almış gibi görünmektedir. Dragonbite, web3 ile ilişkili bir “merkezi olmayan varlık yönetimi platformu”dur.

Fiyat Çöküşleri

İşlemlerin ardından tokenlar doğal olarak çöktü. Bunun tek istisnası, bir sebepten ötürü %85’in üzerinde artış gösteren MOPS.

CULT %8’in üzerinde, SHIK yaklaşık %70 ve BITE %6’nın üzerinde düşüş gösterdi.

Elbette, bunun tam olarak neden olduğunu açıklayan bir bilgi yok. Buterin geçmişte de tokenları elden çıkarmış ve bu da tokenlarda benzer çöküşlere yol açmıştı.

Bunun tek istisnası, piyasaya sürüldüğünden bu yana değerinde muazzam bir artış görülen Shiba Inu‘dur (SHIB). Proje, sadece bir meme coin projesi olarak hizmet etmek yerine, kendini tersine çevirmeye ve daha fazla fayda sunmaya çalıştı.

Buterin 2021 yılında milyarlarca dolar değerinde SHIB yakarak büyük tartışmalara yol açtı. Hatta bu fonların bir kısmını Hindistan COVID-19 Yardım Fonu da dahil olmak üzere hayır kurumlarına bağışladı. Tüm bu olayı değerlendirirken, “bu tür bir gücün odağı olmak istemediğini” söyledi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum Fiyatı Bu Seviyeyi Aşamıyor! NFT Gelişmeleri!

Sonraki Haber

SEC ve Voyager Arasındaki Son Gelişmeler

İlgili Haberler