Voyager ETH Satıyor: Ethereum Yatırımcıları Endişelenmeli Mi?

Bitcoin Haber

Lookonchain adlı Twitter hesabı 5 Mart 2023 tarihinde gerçekleşen ilginç bir işlemi ortaya çıkardı. Tweet’e göre Voyager, Wintermute aracılığıyla 2 milyon doların üzerinde değere sahip 1.449 Ethereum (ETH) satarak varlıklarını elden çıkarmaya devam etti. Bunun karşılığında Voyager 2,25 milyon USDC aldı.

ETH Yatırımcıları Endişelenmeli Mi?

Bu büyük işlemin ardından Voyager, 233,5 milyon dolar değerinde yaklaşık 148.774 ETH, 57 milyon doların üzerinde Shiba Inu (SHIB) ve 1,44 milyon Chainlink (LINK) tutuyor.

Bu olay, SEC’in Binance ve Voyager arasındaki anlaşmaya itiraz ettiği ve düzenleyicinin endişelerini nasıl gidereceğini açıklamadan esasen “herkesi durdurmak” istediğini söylediği sırada gerçekleşti.

Satışlar beraberinde yeni bir düşüş olasılığını getirse de, bunun gerçekleşme ihtimali zayıftı. Glassnode’un verileri, 1’den fazla ETH’ye sahip adres sayısının 5 Mart’ta bir ayın en yüksek seviyesi olan 1.743.911’e ulaştığını ortaya koydu. Bu metrikteki artış, daha fazla yatırımcı tokena güvendiği için piyasanın ETH‘ye olan güveninin yüksek olduğunu gösteriyordu.

Santiment’e göre, ETH’nin üst düzey adresler tarafından tutulan toplam arzı da geçen ay arttı. Birikim arttıkça, bir boşaltma olasılığı azaldı.

Buna ek olarak, son birkaç hafta içinde en iyi borsa dışı adresler tarafından tutulan arzda bir artış görülürken, en iyi borsa adresleri için aynı ölçütte hafif bir düşüş görülmesi ilginçti.

Sadece bu da değil, Ethereum‘un borsa arzı kısa süre önce beş yılın en düşük seviyesine geriledi.

Gelecek Güvenli Görünüyor

Çok beklenen Şangay yükseltmesinin tarihi yaklaşırken, diğer bazı ölçümler de ETH’nin lehine dönerek güvenli bir gelecek için umut verdi.

Örneğin, ETH 2.0 depozito sözleşmesinde kilitli olan toplam değer, umut verici görünen 16.694.295 ETH ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ayrıca, CryptoQuant’ın verilerine göre, ETH’nin borsa rezervi azalıyordu ve bu da daha az satış baskısına işaret ediyordu.

Aktif cüzdan sayısı da arttı. Ancak, ETH’nin alıcı alım-satım oranı kırmızıya döndü. Bu, türev piyasasında satış hissiyatının baskın olduğunu gösterdiği için olumsuz bir sinyaldi.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin: BTC HODL Rakamlarında Önemli Veriler

Sonraki Haber

Kripto Borsası Stablecoin Girişlerinde Önemli Veriler!

İlgili Haberler