Visa’nın CEO’su Kriptolar İle İlgili Önemli Açıklamalar Yaptı

İlayda Peker

Ödeme devi Visa, özellikle son zamanlarda kripto para ekosisteminde oldukça yoğun bir şekilde yer alıyor. Visa CEO’su Al Kelly de Salı günü yaptığı açıklamalarda, ödeme devinin kripto alanında yerini değerlendirdi ve aslında oldukça iyi bir konumda bulunduklarını ifade etti.

Visa’nın Kripto Para Stratejisi

Visa, Bitcoin, stablecoin’ler ve daha uzun bir zaman diliminde merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) ile ilgili hizmetler doğrultusunda çok yönlü bir strateji uyguluyor. Yapılan açıklamalara göre Visa bu şekilde yeni ödemelerin kesişme noktasında yer almayı hedefliyor. Çok yönlü stratejilerin Visa’ya yeni teknolojiler konusunda öncülük getireceğine inanılıyor.

Salı günü yaptığı açıklamalar sırasında Kelly, kripto para birimlerinin harcama ve satın alma, finansal kurumlar için kripto ile ilgili API’ler, stablecoin’ler ve CBDC’ler aracılığıyla yapılan anlaşmalara atıfta bulunarak, bu geniş planlamanın farklı unsurları arasında bir ayrım yaptı.

Konuyla ilgili olarak Kelly, “Bu nedenle, odak noktamız bu alanda gördüğümüz beş farklı fırsata odaklanıyor ve bunun çok sağlam bir şekilde eğildiğimiz ve son derece iyi konumlandırıldığını düşündüğümüz alan olduğunu söyleyebilirim.” sözlerini kullandı.

CBDC’ler ve Visa

CBDC‘ler konusunda Visa, firmanın merkez bankalarıyla gelişmeler hakkında görüşmelerde bulunduğunu ve ödeme firmasının bu süreçte rol oynayabileceğini öne sürdü.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada ise CEO, “Merkez bankaları ile kamu / özel sektör ortaklığının kritikliği ve özellikle kabulün kritikliği hakkında konuşuyoruz çünkü bu merkez bankası dijital para birimlerinin bir değeri olabilmesi için, her ikisinin de tüketicilere güven vermesi gerekecek. Uzun bir geçmişe sahip olduğumuz için de bu yardımcı olabileceğimiz bir şey. Ve ikinci olarak, açıkçası onların bir çeşit fayda unsuruna sahip olmaları gerekiyor.” sözlerini kullandı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin (DOGE) İkilemi: Başarılı Bir Proje Mi, Bir Balon Mu?

Sonraki Haber

Litecoin Kurucusu, LTC’nin Avantajlarını CNBC’de Anlattı

İlgili Haberler