Visa, USDC’nin Kullanılacağı Bir Pilot Program Başlatıyor

İlayda Peker

Visa Pazartesi günü yaptığı bir duyuruda, bu yılın ilerleyen dönemlerinde geleneksel para işlemleri için bir kripto ödeme sistemi sunmak amacıyla kripto para birimi borsa platformu ve Crypto.com ile ortaklık yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Visa kullanıcıları, kredi kartının ödeme ağı üzerinde Ethereum Blockchain’i sayesinde USD Coin (USDC) işlemlerini gerçekleştirebilecek.

USDC ve Visa

Visa’ya göre standart ödeme süreci, ortakların geleneksel para birimini banka havalesi yoluyla göndermesini gerektiriyor, bu da dijital para birimleriyle inşa edilen işletmeler için maliyet ve karmaşıklığını beraberinde getiriyor. Pilot uygulama, Visa’nın hazinesini dijital varlık platformu Anchorage ile bağlayacak ve Crypto.com’un, Visa’nın Ethereum adresine USDC göndererek kripto borsasının Visa kart programı kapsamındaki bazı işlemleri tamamlamasına izin verecek.

Visa baş ürün sorumlusu Jack Forestell konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Kripto temelli fintech’ler, işlerini ve dijital para birimi form faktörlerinin karmaşıklığını anlayan ortaklar istiyor. Bugünkü duyuru, işlerini stablecoin veya kripto para biriminde yöneten fintech’lerin ihtiyaçlarını karşılama becerimizde önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.” sözlerini kullandı.

Hedeflenen İşletmeler

Firma, bu sistemi Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USDC dahil olmak üzere kripto para birimleriyle ilgilenen Fintech şirketlerine ve neobanklara sunmayı hedeflediğini söyledi. Bunlara ek olarak Visa’nın daha önce de kripto para birimleri adına adımlar attığını ve benimsenme konusunda önemli rol üstlendiğini belirtmek gerekiyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Popüler Analist: Bitcoin’in (BTC) Yeni Bir Rekor Kırmaması İçin Hiçbir Neden Yok!

Sonraki Haber

Visa’nın Büyük Kripto Hamlesinden Sonra Bitcoin (BTC) Rekora Koşabilir Mi?

İlgili Haberler