Bitcoin’de İşler Değişiyor: BTC Bir Risk Azaltma Seçeneği Haline Geliyor!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC) hala çok volatil olduğu için eleştiriliyor, ancak bir Bloomberg analisti bunun tersine yatırımcılar için bir “risk azaltma” seçeneği haline geldiğine inanıyor. Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone yakın zamanda paylaştığı bir Twitter gönderisinde bu yılın en büyük kripto para birimi için bir dönüm noktası olduğunu dile getirdi.

“400.000 Dolar Mümkün”

McGlone Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamalarda, kurumsal kullanım için özel olarak oluşturulmuş bir fiyat takip modeli olan Bitcoin Liquid Index’in grafiğini kullandı. Konuyla ilgli yaptığı açıklamalarda ise McGlone, “Küresel bir dijital rezerv varlık olma yolunda ilerlerken, 2021’deki olgunlaşma adımı, bizim görüşümüze göre Bitcoin’i risk dışı bir varlığa dönüştürüyor olabilir.” sözlerini kullandı.

Grafikte görüldüğü gibi lider kripto para biriminin bu yıl potansiyel olarak 400.000 dolara ulaşabileceğini gösteriyor. Şimdiye kadar PlanB’nin modelinde 2024 yılına kadar Bitcoin’in 288.000 dolara ulaşacağı tahmini en yüksek tahmin olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak McGlone’un grafiği bu tahminin de üzerine çıkmış gibi görünüyor.

“Bitcoin Riski Azaltıyor”

McGlone, Bloomberg’in görüşünün arkasındaki faktörlerin kesin ayrıntılarını vermedi ancak Bitcoin’in portföy riskini artırmaktan ziyade azaltma fikri, şirketler arasında bu yıl en çok konuşulan konular arasında yer alıyor. BTC‘ye hazine tahsisleri ile ilgili yeni raporlar sık sık ortaya çıkıyor ve ilgi fiyat hareketlerinden etkilenmiyor.

En büyük Bitcoin hazine yatırımcılarından biri olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, bu hafta TIME ile yaptığı röportajda “Şu anki görevim dünyanın bilançolarını düzeltmek” sözlerini kullanmıştı.

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl MicroStrategy sadece Bitcoin yatırımı yapmakla kalmadı aynı zamanda Bitcoin’i bir rezerv varlığı olarak benimsediğini açıkladı.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum (ETH) Ağındaki Çılgınlık Bitmiyor: Tek Bir Kırmızı Piksel, 900.000 Dolara Satılıyor

Sonraki Haber

Kripto Para Piyasası Toparlanırken Bitcoin (BTC) Fiyatı Konsolidasyon Döneminde

İlgili Haberler