Sosyal Medya Devi NFT’leri de Cüzdanına Entegre Edebilir!

İlayda Peker

Üst düzey bir yönetici tarafından yapılan açıklamalara göre sosyal medya devi Facebook, non-fungible token’ları (NFT) ve bu token’larla ilgili özellikleri dijital cüzdanı Novi’ye entegre etmekle ilgileniyor olabilir.

Novi ve NFT’ler

Bloomberg TV’de David Marcus’a göre, Facebook’un dijital cüzdanına NFT özelliklerini dahil etmeyi düşündüğü bildiriliyor. Marcus, Facebook’un çeşitli şekillerde NFT alanında dahil olmak için iyi bir konumda olduğunu hissettiğini söyledi.

Facebook’un Novi Cüzdanı, Calibra dijital cüzdanının yeniden markalaşması olarak nitelendirilebilir. Libra projesinin çoğunlukla olumsuz yanıt almasından sonra şirket finansal ürününe yeni bir yaklaşım getiriyor. Çünkü hem kullanıcılar hem de düzenleyiciler, Facebook’un kendi kripto para birimini başlatma fikrine karşı çıkmıştı.

Sonuç olarak, Facebook düzenleyicilerle uyum sağlayabilmek için tasarım felsefesini değiştirdi. Marcus, geçen hafta Facebook’un başlangıçta işletmelerin takip etmesi gereken tüketicilere odaklanacak cüzdanı başlatmaya hazır olduğunu dile getirdi.

Dolayısıyla cüzdan piyasaya sürülmeye hazırsa, bazı NFT’leri getirmek ve bu alandan yararlanmak için uygun bir zaman olabilir.

Marcus ayrıca şirketin, Novi ile birlikte piyasaya sürülebilmesi için Diem para biriminin çalışmalarının bitmesini beklediğini söyledi. Bu noktada dijital para birimi üzerinde yaklaşık olarak 2 yıldır çalışıldığını ifade edebiliriz. Marcus ayrıca röportajda, konu inovasyon olduğunda ABD’nin “endişe verici bir oranda geride kaldığını” da sözlerine ekledi.

NFT Popülerliği Artıyor

NFT’ler şu anda kripto para ekosisteminde en popüler alanlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Hemen her alan kullanılan NFT’ler, sanat dünyasından spor dünyasına pek çok kişinin ilgisini çekiyor.

Facebook’un marka değeri ve piyasa kapasitesi düşünüldüğünde, bahsi geçen gibi bir adımın atılması, NFT’lerin popülaritesini daha da arttırabilir. Bununla birlikte, şirketin aynı çekiciliğe sahip bazı değerli dijital ürünleri veya koleksiyonları piyasaya sunup sunamayacağı henüz belli değil.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin En Büyük Kripto Para Borsası Kullanıcı Şikayetleriyle Boğuşuyor: Fonlar Nerede?

Sonraki Haber

Kripto Para Topluluğu Alabama Senatörü İçin Harekete Geçirdi! Senatör Çok Kızacak!

İlgili Haberler