Visa, Kripto Para Yatırımcılarına Danışmanlık Hizmeti Sunacak!

İlayda Peker

Ödeme devi Visa, müşterilerin kripto para sektörünü anlayabilmesi ve daha kolay hamleler yapabilmeleri için kripto para odaklı yeni bir danışma birimi kurduğunu kamuoyu ile paylaştı.

Visa’nın Yeni Danışma Birimi

Yapılan açıklamalara göre danışma birimi, şirketin ödemelerle ilgili danışmanlık hizmetleri sunan daha geniş danışmanlık ve analitik bölümünde yer alacak. Ayrıca bu hamle, kripto para birimleri, stablecoin’ler ve hatta non-fungible token’lar (NFT’ler) ile nasıl etkileşim kurulacağına dair rehberlik için artan kurumsal talebe bir yanı gibi atılmış görünüyor.

Bunlara ek olarak Visa’nın Avrupa’daki kripto lideri Nikola Plecas, firmanın sektördeki önemli eğilimlerin etkisini incelemekten, piyasaya giriş stratejileri geliştirmeye kadar bir dizi tavsiye sunacağını söyledi.

Plecas bu konuda, “Şu ana kadar gördüğümüz odak, müşterilerimiz söz konusu olduğunda, gerçekten kriptoda gördüğümüz eğilimlerin günlük işleri üzerindeki etkisinin ne olacağı üzerinde” sözlerini kullandı.

Plecas’a göre Visa, bir süredir kriptoyla ilgilenen şirketlere danışmanlık hizmetleri sunuyor, ancak artan müşteri talebine yanıt olarak yeni kripto birimini resmileştirdi.

Visa ve Kripto Paralar

Visa aynı zamanda sektörde aktif firmalardan biri olarak da tanınıyor. Visa, borsalara ve cüzdan firmalarına ödeme hizmetleri sunmanın yanı sıra start-up’lara ve hatta bir CryptoPunk NFT’nin satın alımına yatırım yapıyor. Visa şu anda dünya çapında 60 kripto platformuyla çalışıyor.

Yeni danışmanlık biriminin yanı sıra Visa, sekiz piyasada 6.000’den fazla finansal karar vericinin katıldığı bir anketin sonuçlarını da açıkladı.

Anketten elde edilen veriler, bu grup arasındaki kripto farkındalığının şu anda %94 olduğunu gösteriyor. Kripto konusunda bilgisi olan yaklaşık olarak her üç kişiden biri de kripto para birimlerini halihazırda kullanıyor ya da yatırım yapıyor. Ayrıca bu grubun kripto para kullanım oranlarının arttığı da ifade ediliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Shiba Inu (SHIB), Önde Gelen Seyahat Acentesinde Ödeme Yöntemi Oldu

Sonraki Haber

Ünlü CEO Açıkladı: Bitcoin’de (BTC) Dip Seviye Neresi Olacak?

İlgili Haberler