Venmo Beklenen Haberi Duyurdu: Kripto Para İşlemleri Başlıyor!

İlayda Peker

PayPal, müşterilerin yatırımcılara kripto para biriminde ödeme yapmasına olanak tanıyan yeni bir kripto ile ödeme seçeneği başlattığında tüm Bitcoin piyasasında büyük ses getirmişti. Şimdi ödeme devi, popüler eşler arası uygulaması Venmo’nun içindeki yeni bir kripto özelliği ile Bitcoin’in erişimini daha da genişletmeye hazırlanıyor.

Venmo’dan Beklenen Adım

Bugün yapılan açıklamalarda PayPal, kripto para kullanıcıları için Venmo’nun da bir uygulama sunmaya başladığını belirtti. Yapılan açıklamalara göre artık Venmo kullanıcıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) veya Bitcoin Cash (BCH) satın alabilecek ve uygulama üzerinden kripto para transferi yapılabilecek.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şirket, “Müşteriler, Venmo ile bakiyelerinden veya bağlantılı bir banka hesabından veya banka kartından para kullanarak kripto para satın alma ve satma olanağına sahip olacak. Tüm işlemler doğrudan Venmo uygulamasında yönetiliyor.” sözlerini kullandı.

Kullanıcıların Venmo uygulamasının sağ üst köşesindeki menüye tıklayarak erişebilecekleri kripto özelliğinin kullanıma sunulması, şirketin Bitcoin ve kripto para biriminin çeşitli yönlerini aydınlatacağını söylediği bir dizi eğitim materyali de içerecek.

Venmo duyurusu, yalnızca platformun boyutu ve hızlı büyümesi nedeniyle önemli değil. Yeni kripto özelliğinin daha geniş bir etkiye sahip olması da muhtemeldir çünkü Venmo, kullanıcıları, etkinliklerini başkaları tarafından görülebilen bir sosyal akışta paylaşmaya da teşvik ediyor.

Bitcoin Fiyatı Artar Mı?

Kripto ile ilgili önceki PayPal duyuruları, Bitcoin fiyatında gözle görülür bir artışa neden olmuştu. Ancak Venmo haberlerinin, özellikle artan sayıda platform kripto tekliflerini entegre etmek için hareket ettikçe benzer bir piyasa hareketliliği yaratıp yaratmayacağı şimdilik net değil.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin Benimsenmesi Artıyor: Bir Şirket DOGE Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı!

Sonraki Haber

Facebook’un Kripto Para Projesi Diem 2021 Bitmeden Piyasaya Sürülebilir

İlgili Haberler