PayPal’ın Kripto Para Planları Ne Durumda?

İlayda Peker

PayPal, Amerika Birleşik Devletleri’nin dışında da kripto para birimi desteği sunmayı planladığını duyurdu. Birleşik Krallık sakinleri yakında başlatılması planlanan ek destek hizmetleriyle kripto para birimi satın almak ve satmak için ödeme platformlarını kullanabilecek.

Kriptolar ve PayPal

Gazeteci Carl Quintanilla tarafından bildirildiği üzere, PayPal önümüzdeki birkaç ay içinde kripto para piyasasında hizmetlerini Birleşik Krallık’a genişletecek.Ödemeler devi, Venmo cüzdanlarını bu yılın ikinci çeyreğinden önce kullanıcılar için kripto para birimi hizmetleri sunmayı planlıyor.

PayPal, kripto desteğine ek olarak, kullanıcılara ödeme yöntemlerinde daha fazla seçenek sunmak için daha büyük bir uluslararası kampanyanın parçası olarak dünya çapında diğer kripto dışı hizmetleri de kullanıma sunacak.

PayPal’ın Kripto Para Takvimi

PayPal’ın CEO’su Dan Schulman, PayPal‘ın 2021 yılı boyunca Venmo’ya ve uluslararası pazarlara ek işlem ve saklama özellikleri sağlayacağını da belirtti. Hangi pazarın uluslararası sunumda ilk olacağı doğrulanmadı ancak bu planlar CEO’nun açıklamalarına göre yıl sonu için yapıldı.

Schulman, şirketin önümüzdeki birkaç ay içinde kripto para birimi ve blok zincirinin yanı sıra diğer dijital varlıklara kapsamlı bir düzeyde yatırım yapacağını doğruladı. Bu, platformun ilk kripto para birimi hizmetlerinin Kasım ayında ABD’de başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinin ardından geldi.

Platformun kripto para birimi hizmetleri sadece olumlu performans göstermekle kalmadı, aynı zamanda endüstri ve bir bütün olarak kripto piyasası muazzam bir büyüme görüyor. Geçtiğimiz birkaç ay içinde, Bitcoin ve kripto işlemleri, piyasadaki hem alım satım değeri hem de hacimlerden sonra rekor kırdı. Lider kripto para birimi ise 49.000 dolar ile yeni bir rekora imza atarak 50.000 dolarlık rekorunu kırdı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Hindistan Kripto Para Birimlerini Yasaklamaya Hazırlanıyor

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yukarı Yönlü Sinyaller Devam Ediyor

İlgili Haberler