Uzman İsim Açıkladı: Son Olaylar Piyasa İçin İyi!

İlayda Peker

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy Inc.’in Kurucu Ortağı, Başkanı ve CEO’su Michael J. Saylor, kripto piyasasında yaşanan son düşüşün Bitcoin için “harika” olduğunu düşündüğünü söylüyor.

Saylor’ın Açıklamaları

11 Ağustos 2020’de MicroStrategy’nin bir basın açıklamasıyla “birincil hazine rezerv varlığı” olarak kullanmak için “toplam 250 milyon dolarlık satın alma fiyatıyla 21.454 Bitcoin satın aldığını” duyurduğunu hatırlamak faydalı olabilir.

Saylor o dönemde yaptığı açıklamalarda, “Şu anda Bitcoin’e yatırım yapma kararımız, kısmen, kurumsal hazine programımız için uzun vadeli riskler yarattığına inandığımız ekonomik ve iş ortamını etkileyen makro faktörlerin bir araya gelmesinden kaynaklandı. Bunlar proaktif olarak ele alınması gereken riskler.” sözlerini kullanmıştı.

O zamandan beri MicroStrategy Bitcoin alımlarına devam etti ve CEO da Bitcoin’in en güçlü savunucularından biri haline geldi. Saylor’un 5 Nisan’da tweet ile duyurduğu MicroStrategy’nin en son BTC alımı, firmanın şu anda yaklaşık 3.97 milyar dolara, Bitcoin başına ortalama 30.700 dolarlık bir fiyatla satın alınan 129.218 BTC’yi elinde tuttuğunu gösteriyor.

Düşüş Neden Piyasa İçin İyi?

13 Mayıs’ta Saylor, Fox Business sunucusu Charles Payne ile bir röportaj yaptı. Saylor, kripto varlıkların üç geniş kategoriye ayrılabileceğini savundu ve bu, pazarın fiyat çöküşünün ardından geçen hafta daha da belirgin hale geldi.

Saylor konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Kripto çöküşleri, tüm kripto dünyasının üç şeyden oluştuğunu gösterdi: Mükemmel bir şey, Bitcoin ve dijital mülk. Birkaç kusurlu şey var ve bunlar sabit paralar. Dünya dijital dolar istiyor. Opak para piyasası fonlarına benziyorlar. Ayrıca çok sayıda, bir sürü tehlikeli şey daha var. Altcoinler kayıt dışı menkul kıymetlerdir ve bu hafta gördüğümüz şey bir altcoin patlamasıydı. Dünya, güvenebilecekleri sabit paralar istiyor.

Saylor ayrıca son kripto para piyasası hakkında da olumlu bir dönüş yaptı:

Bence tüm bu kripto çöküşü Bitcoin için harika olacak. Stablecoin’ler, altcoin’ler ve borsalar için çok ihtiyaç duyulan bazı düzenlemeleri hızlandıracak. Siyasi çıkmazı ortadan kaldıracak. Bitcoin ve menkul kıymet token’ları arasındaki fark konusunda dünyayı eğitiyor ve bu, kurumların bu alana girişini kolaylaştıracak.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC)’in Düşüşü Bitti Mi? Veriler Ne Diyor?

Sonraki Haber

UST’den Sonra USDT Piyasa Hacminde Neler Oldu?

İlgili Haberler