Uzman Analistten İddialı Tahminler: Bitcoin Fiyat Hedefi Dudak Uçuklattı!

İlayda Peker

Yılın dördüncü çeyreğine yaklaşırken Bitcoin ile ilgili artış beklentilerinin sürdüğü görülüyor. Pek çok analist yıl bitmeden BTC’nin 100.00 doları görmesini beklerken artışın 2 katın üzerinde olabileceği düşünülüyor. Bitcoin’in 100.000 doları geçebileceğini düşünen isimler arasında piyasa analisti Kevin Wadsworth da bulunuyor. 

“Ralli Öncesi Düşüş Olabilir”

Analist Kevin Wadsworth, boğa piyasası henüz bitmemiş olsa da yıl sonundan önce biteceğini açıkladı. Wadsworth’ün tahmini, boğa koşusuna devam etmeden önce Bitcoin’in büyük olasılıkla bir geri çekilme yaşayacağı yönünde. Analist başka bir ralli başlamadan önce lider kripto para biriminin 40.000 dolara kadar geri çekilebileceğini ifade ediyor. Ama bu geri çekilmenin panik yaratmasına gerek yok. Çünkü analist, geri çekilmenin yeni bir rekoru beraberine getireceğini ifade ediyor.

Wadsworth konuyla ilgili olarak, “Kripto boğa piyasasının yıl sonundan önce sonuçlanacağını düşünüyorum. Çizdiğim ve baktığım tüm kripto çizelgeleri, Eylül ayının üçüncü haftası ile Ekim ayının ortası ve hatta Ekim ayının sonları arasında zamanlama açısından biraz farklılık gösteriyor. Yani Eylül sonu ile Ekim sonu arasında kripto boğa piyasasının zirveye ulaşmasını bekleyeceğim dört haftalık bir zaman aralığı var.” sözlerini kullanıyor.

Uzun Vadeli Beklentiler

Kevin Wadsworth, beş yıl içindeki Bitcoin fiyat tahminleri ile ilgili de açıklamalarda bulundu.  Wadsworth’un açıklamalarına göre analizler Bitcoin’in önümüzdeki 4 yıl içinde 1 milyon dolara ulaşacağını gösteriyor. Analist bu noktada kendi şirketinin analizlerinin %90-95 oranında tuttuğunun da altını çiziyor.

Ancak Wadsworth, yükseliş eğilimindeyken aynı zamanda temkinli olduğunu da sözlerine ekledi. Buna ek olarak analist, Bitcoin’deki fiyat artışı ile birlikte altcoin fiyatlarının da artmasını beklediğini ifade etti. Eğer BTC 100.000 dolara ulaşırsa altcoin’ler 3 ve hatta 4 kat artabilir.  Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CEO’dan Önemli Açıklamalar: Binance’in Amerika Planları Ne Yönde? 

Sonraki Haber

Dünyanın En Büyük Merkezsiz Borsası Soruşturma Altında!

İlgili Haberler