Bitcoin Fiyatında Sinyaller Karıştık. BTC’nin Bir Sonraki Yönü Neresi?

İlayda Peker

Bitcoin’in 50.000 dolarlık psikolojik direnci kırma girişimi devam ederken, altcoin’ler de BTC’nin güçlü hamlelerinden etkileniyor. Son zamanlarda popülerliğini kaybeden Dogecoin bile bu hamle bir artışa geçerken Solana yükselişi sürüyor. Sol bugün yeni bir rekor kırarak 140 dolar sınırına dayandı. Altcoin’lerdeki yükselişin devam etmesi için BTC fiyatının 50.000 doları kırması gerekiyor.

Bitcoin’de Karışık Sinyaller

Bitcoin fiyatı her ne kadar dün bir kez daha 50.000 dolar üzerine çıkmak için çabalasa da bu seviyeden yeni bir reddedilme ile karşılaşıldı. Ancak bu sefer düzeltme sert olmadı ve fiyatı 49.000 dolar üzerine kalmaya devam ediyor.

Bu noktada Bitcoin boğalarının ciddi bir mücadele vermesi ve aslında güçlü kalmaları da dikkat çekiyor. Analistlerin açıklamalarına göre BTC grafiklerinde şu anda karışık sinyaller alınıyor. Bazı göstergeler düşüş sinyali verirken bazı göstergelerin satın alma baskısına işaret ettiği ifade ediliyor.

Bu noktada bir geri çekilme yaşanması halinde lider kripto para biriminin 48.000 dolara kadar gerileyebileceği ifade ediliyor. Ancak eğer boğalar güçlerini artırırsa BTC fiyatı 50.000 doları kırabilir ve 52.000 dolara doğru harekete geçebilir.

Bitcoin Aktif Adresleri

Analistlere göre Bitcoin aktif adres sayısındaki artışın bir yükseliş sinyali olarak değerlendirildiği ifade edilebilir. Eğer bu adreslerdeki oranlar artmaya devam ederse BTC kısa süre sonra 50.000 doları geçebilir. 50.000 dolar sonrasında 50.500 dolarda bir miktar direnç ile karşılaşılabilir.

50.500 doların üzerinde bir kırılma ise 60.000 dolar doğru yeni bir ralli başlatabilir. Grafiklerde ilk güçlü destek 49.500 dolar bandında bulunurken ilk güçlü direncin 52.000 dolarda olacağı ifade ediliyor. Ayrıca BTC’de şu anda volatilite de yüksek ve eğilimin hangi yönde olduğunun belirlenebilmesi için lider kriptonun bir sonraki hamlesini beklemek gerekiyor.



Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CBDC Çalışmaları Hız Kazanıyor: 4 Bankadan Ortak Çalışma!

Sonraki Haber

Nafter, Dünyanın İlk NFT Sosyal Ağının Küresel Lansmanını Duyurdu

İlgili Haberler