Uzman Analistten İddialı Açıklama: Bitcoin ve Ethereum Hangi Seviyeleri Görecek?

İlayda Peker

Popüler bir kripto analisti, yatırımcıların boğa piyasasının ikinci ayağını hafife aldıklarını ve bu nedenle Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘un (ETH) 2021’in sonundan önce büyük rallilere imza atabileceğini söylüyor.

Yeni Rekorlar Gelebilir

Justin Bennett Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, önde gelen kripto para biriminin mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000 doları kırması durumunda, Bitcoin’in altı haneli rakamların oldukça üzerinde şaşırtıcı bir ralli başlatmasını beklediğini dile getirdi.

Analist yaptığı açıklamalarda, “Çoğu, 65.000 dolar üzerinde gerçekleşecek FOMO seviyesini (kaçırma korkusu) küçümsüyor.” sözlerini kullanıyor ve “Herkes boğa piyasasının bittiğini düşündü. Bitcoin 65.000 doları geri alırsa, daha önce hiç olmadığı gibi bir FOMO etkinliği göreceğiz. Bu durumda 200.000 dolara kadar yükseliş olabilir.” diye ekliyor.

Bunlara ek olarak Bennet, her ne kadar 200.000 doların mümkün olduğunu düşünse de bu seviyenin görülmesinin kolay olmayacağını da dile getiriyor. Bu noktada Bennet takipçilerini, “Her zaman olduğu gibi, hiçbir garanti yok. Ayrıca, Bitcoin‘in 65.000 doları geri almak için yapacak çok işi var. Kolay olmayacak. Bununla birlikte, bence birçok kişi bu boğa koşusunun ikinci ayağının potansiyelini hala hafife alıyor.” sözleri ile uyardı.

Kilit Direnç

Bunların yanında Bennet’a göre 100.000 dolara giden yolda BTC için bir kilit seviye çok önemli. Analist 47.000 dolarlık bölgenin çok önemli olduğunu ve sonrasında 65.000 dolar ile ikinci kilit dirence varılacağını ifade ediyor.

Analiste göre BTC’nin 47.000 doları aşması 100.000 dolara doğru yapılacak olan rallinin ilk ayağını oluşturuyor. Ayrıca destek noktasının da 40.000 dolar olduğu ifade ediliyor.

Ethereum Fiyat Beklentisi

Bennet’in açıklamalarına göre ETH da büyük bir ralli hazırlığında. Analistin grafiğine göre önde gelen akıllı sözleşme platformu, mevcut fiyatı olan 3.130 dolardan %475’in üzerinde olası bir artış yaşayarak 18.000 dolara ulaşabilir.

Analist 2.900 doların destek olarak kaldığı sürece bir sonraki durağın 3.600 dolar olacağının da altını çiziyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Uzman İsim Cardano (ADA) Fiyat Beklentilerini Paylaştı!

Sonraki Haber

MicroStrategy Bitcoin (BTC) ile 1 Yılını Geride Bıraktı!

İlgili Haberler