Ethereum (ETH) Birkaç Haftadır Sergilediği Güçlü Performansı Kaybedebilir!

Fatih Çetin

Londra güncellemesinin oluşturduğu beklenti çok sayıda yatırımcıyı Ethereum almaya itti. Artan talep fiyatın kısa süre içinde ciddi anlamda yükselmesine sebep oldu. Birçok veri artık yatırımcıların kar almaya başladığını ve fiyatın satış sinyali verdiğini söylüyor. Özellikle 1.900 dolar maliyetle Ethereum (ETH) alan çok sayıda yatırımcı bulunuyor.

Ethereum (ETH) Düzeltmesi Kapıda Olabilir

Fiyatın gösterdiği performansa rağmen yakın zamanda güçlü bir düzeltmeyle karşı karşıya kalınabilir. Ethereum 22 tarihinde azala üçgenden çıkarak son derece kazançlı bir ralli başlattı. Fiyat yaklaşık %60 artışla 3.200 dolara kadar çıktı. Ethereum yaşadığı yükseliş sonrasında artık kırmızı bayraklar yakmaya başladı. Yatırımcıların satışa dönmeye başlamasıyla birlikte aşağı yönlü yeni bir hareketin beklendiğini söyleyebiliriz.

Tom DeMark (TD) Sıralı göstergesi, ETH’nin günlük grafiğinde bir satış sinyali verdi. Düşüş formasyonu, bir ila dört günlük mum çubuğu düzeltmesi veya yeni bir aşağı geri sayımın başlangıcını öngören yeşil dokuzlu bir mum çubuğu olarak gelişti.

30 günlük MVRV oranı şu anda %26,58’de geziniyor, bu da son 30 günde ETH satın alan tüm adreslerin ortalama %26,58 kârda olduğunu gösteriyor. Santiment’e göre MVRV oranı yükseldikçe yatırımcıların satış yapmaya başlama riski de o denli artıyor.

Kar Satışları Gelebilir

Birçok analist ve Santiment tarafından paylaşılan grafiklere göre artık yatırıcımlar kar almaya başlıyor. Bu durum alışları azaltırken grafikte satış mumlarının oluşmasına sebep oluyor. Düşük maliyetle alım yapan yatırımcılar için bu denli kısa sürede %60 kazanç son derece tatmin edici görünüyor. Fiyatın son ralli seviyelerine kadar yükselmiş olması orta seviyeli bir geri çekilmesi mecbur hale getiriyor.

Yine de fiyatın hali hazırda yükselen bir trend içinde olduğunu söyleyebiliriz. Satış baskısının artmasıyla birlikte bu trend kırılmadığı sürece yükseliş devam edebilir. Mayıs ayından bu yana ETH kalıcı vadeli işlemler için açık faiz (ödenmemiş sözleşmelerin dolar miktarı) ilk kez 8 milyar doları gördü.

Ünlü analist Willy Woo ise yeni bir grafik paylaşarak fiyatın belli oranda geri çekilme yaşayabileceğini söyledi. Arz şoku sebebiyle ciddi fiyatlama yapan Ethereum (ETH) kısa süre içinde 2.800 doların altına kadar sarkabilir.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Balinalarda Hareketlilik Var: Bitcoin (BTC) Yükselişi Devam Edecek Mi?

Sonraki Haber

Ripple’dan Önemli Ortaklık: XRP Fiyatı Etkilendi Mi?

İlgili Haberler