Uzman Analistlerin Bitcoin Yorumu: Bitcoin’in Yeni Hedefi 75.000 Dolar Mı ?

Mert Bahçe

Bitcoin ATH seviyesi 58 bin dolardan, geçtiğimiz haftasonu 43 bin dolara düşerek %25 oranında fiyat kaybı yaşamıştı. %25’lik düşüş, 11 Şubat’tan bugüne ziyaret edilmeyen desteğin test edilmesi ve onayıydı. Ayrıca, bu hareket Bitcoin’in yolculuğuna devam edebilmesi için sağlıklı bir işaretti. Geçmişte Bitcoin’in çarpıcı yükselişlerini %30’a varan düşüşler takip etmişti.

Analistlerin Bitcoin Yorumları

Uzman analistlere göre, bu geri çekilmenin ardından Bitcoin yükseliş trendine devam edebilir ve önündeki önemli direnç seviyelerini kırabilir. Bu durumda, Bitcoin önce 58,000 dolar seviyesini aşmalıdır.

Haberimizin yazıldığı sırada Bitcoin 51,500 dolar seviyelerinde seyrediyor. Boğalar 50,000 dolar üzerinde desteğini sırtlarken lider kripto para birimi son 2 gündür yukarı yönlü trendine devam ediyor. Deneyimli yatırımcılar ve analistler Bitcoin’in bu seviyeleri başarıyla geçeceğine inandıklarını belirtti. Ancak önümüzdeki birkaç günün çok önemli olduğunun altını çizdiler.

Bitcoin’in Yeni Hedefi 75 Bin Dolar Mı ?

Popüler analist CryptoBirb, Bitcoin’i nelerin beklediği hakkında bir grafik paylaştı. Grafik, Bitcoin’in 75,000 dolar yolculuğunu gösteriyor. Ayrıca deneyimli analist, geri çekilmelerin yaşanması ve fiyatın 50,000 dolar seviyelerinde duraksamasına rağmen, kripto dünyasının amiral gemisi Bitcoin’in bir boğa koşusunda olduğunu aktardı.

Diğer bir taraftan, Bitcoin’in 50,000 dolar seviyesine tutunamaması halinde daha düşük testleri görebileceğimize dikkat çekti. Bu düşüşlerin Microstrategy ve Square gibi dev kurumlar için dipten alım fırsatı yarattığının altını çizdi. Geçtiğimiz günlerde Microstrategy ve Square 48,000 dolar ortalama fiyatla Bitcoin satın almıştı. Artı bir olumsuz gelişme durumunda, Joe Saz’ın grafiğine göre beklenecek dip seviye 40,000 dolar olabilir. Son birkaç gün içerisinde Bitcoin’i doğrudan etkileyen çok az gelişme olduğu bildirildi. Ayrıca, kurumsal satın alma ve alıcıların uzun vadede tutma amacıyla borsalardan BTC çıkışı olduğu aktarıldı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kriptolarda Karışık Sinyaller: Milyonerlerin İlgisi Artıyor, Hükümetler Uyarıyor!

Sonraki Haber

Ivan On Tech Artış Beklediği Kripto Paraları Açıkladı!

İlgili Haberler