Uzman Analist Bitcoin’de Yükselişin Ne Zamana Kadar Devam Edeceğini Açıkladı!

İlayda Peker

Eski Goldman Sachs hedge fon yöneticisi ve Real Vision kurucusu Raoul Pal, sosyal medya uzmanlarının yanlış düşündüğüne ve kripto piyasası döngüsünün bu yıl sona ermeyeceğine inanıyor. Ancak bu süreç içinde işlerin biraz karışabileceğini de dile getiriyor.

Kripto Paralarda Ne Bekliyor?

Pal, Çarşamba günkü Real Vision röportajında, mevcut boğa koşusunun 2015 ve 2017’de olduğu gibi Aralık’ta sona ermeyeceğini ve bunun yerine Mart ve hatta Haziran aylarına kadar uzayabileceğine inanıyor.

Pal’a göre, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve altcoin pazarları, önümüzdeki altı ay içinde potansiyel olarak iki kez büyük düşüş yaşayacak ve bu da büyük kayıplara yol açacak. Pal konuyla ilgili olarak, “Benim tahminim, muhtemelen bir satış olacak ve sonra tekrar yükseliş başlayacak.” sözlerini kullandı.

Perşembe günü, zincir üstü veri kaynağı Ecoinometrics verilerinin, mevcut döngü 2017’deki ile aynı modeli takip ederse, bir sonraki BTC fiyat zirvesinin 253.800 dolara kadar devam edebileceği ortaya çıkmıştı.

Piyasa Beklentileri

2021 boyunca Pal, Ethereum’da giderek daha fazla yükseliş beklediğini dile getirdi ve Ağustos ayında bu durumu en büyük yatırım olarak nitelendirdi. Ethereum 2.0’ın yaklaşmakta olan lansmanının ve 2022’nin ilk yarısında ETH borsada işlem gören fonun potansiyel lansmanının, kripto pazarına erişimi genişleten ve büyük kurumları çeken bir ralli için katalizör olabileceğini söyledi:

Kurumlar varlık tahsisi kararlarını çeyrek dönemler itibarıyla verme eğiliminde ve tahminim önümüzdeki yılın Ocak-Mart çeyreği arasında büyük bir giriş göreceğiz.

Pal buna ek olarak, “Herkes ETH’sini stake ediyor. Toplam ETH arzının sadece %11’inin mevcut olduğu ETH’de bu inanılmaz arz ve talep dengesizliğini yaratıyor. Her şey bu stake için kilitlendi. Bütün bunlar, muhtemelen uzun bir döngü göreceğimiz anlamına geliyor ve bence bu, Mart ile Haziran arasında uzayacak ve bu yeni bir aşama olacaktır” sözlerini kullandı.

Bitcoin 2008’de yaratıldı ve şimdiye kadar, madencilik blok ödülünün yarıya indirildiği ve BTC arzının azaldığı halving’in etrafında yaklaşık dört yıllık piyasa döngülerinde hareket etti. Yarılanmalar 2012 ve 2016’da gerçekleşti ve son yarılanma Mayıs 2020’de gerçekleşti. Bitcoin o zamandan beri 7,3 kat artarken, artan sayıda analist, ana akım benimsenmesiyle döngülerin artık hakim olmayacağını düşünüyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Enjin’den Metaverse Adına Önemli Adım!

Sonraki Haber

ABD’de Adeta Bitcoin Savaşları Yaşanıyor: BTC Maaş Ödemeleri Çok Popüler

İlgili Haberler