Uzman Analist Bitcoin ve Kriptolarla İlgili Sinyal Verdi: Sakin Olun ve Bekleyin!

İlayda Peker

Son grafiklere göre Bitcoin’in 2 gündür devam eden düşüş grafiği son buldu ve yeni bir yükseliş başlıyor. Ancak bu yükseliş grafikleri içinde BTC’nin hala 52.900 dolarlık yerel yüksek seviyenin oldukça altında olduğunu da unutmamak gerekiyor.

Peki, uzman isimler ve analistler bu noktada sonra ne gibi fiyat hareketleri bekliyor?

“Sakin Olun ve Bekleyin”

TradingView’den alınan veriler, piyasada deyim yerindeyse ürkütücü bir sakinlik sürerken Bitcoin fiyatının 9 Eylül’de 46.000 dolar üzerinde işlem görmeye devam ettiğini gösteriyor. Bunun yanında Salı günü lider kripto para birimi 9.000 dolarlık bir düşüş yaşamış ve yatırımcılar kaldıraçlı işlemler sebebiyle büyük zarar görmüştü.

Öte yandan popüler yatırımcı Crypto Ed, her ne kadar 42.800 dolarlık düşük seviye test edilmemiş olsa da bu noktadan sonra BTC’de bir geri çekilmenin ihtimal dışı kaldığını ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre grafiklerde şu anda bir yükseliş flaması oluşuyor. Yükselişin ardından ise bir konsolidasyon sürecine girileceği düşünülüyor. Analist yatırımcılara sakin olmalarını ve artışı beklemelerini tavsiye ediyor.

Yükseliş Beklentileri

Bitcoin’deki bu düzeltmeden sonra yükseliş beklentilerini dile getiren tek analist Crypto Ed değil. Hatta piyasanın çok büyük bir kesiminin bu noktadan sonra yükseliş beklediğini ifade edebiliriz.

Piyasanın popüler analistlerinden biri olan Rekt Capital de Bitcoin’in 50 günlük üstel hareketli ortalamasını değerlendiriyor ve göstergenin bir artış sinyali verdiğini dile getiriyor. Ayrıca uzman isimler BTC fiyatının 100.000 doları yıl bitmeden göreceği ile ilgili tahminlerinin de hala arkasında duruyor.

Altcoin’ler de Yükseliyor

Bitcoin’in yanı sıra altcoin’lerde de artışlar yaşanıyor ve ilk on kripto para birimi içinde %40’ın üzerindeki artışı Solana’nın (SOL) başı çektiği görülüyor. Buna ek olarak piyasanın en büyük altcoin’i olan Ethereum yaklaşık olarak %5’lik değer artışı ile 3.500 dolar üzerinde işlem görürken, Cardano da %12’lik artış ile 2,60 dolar üzerinde işlem görmeye devam ediyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Solana (SOL) Durmuyor: Her Gün Yeni Rekorlar Geliyor!

Sonraki Haber

Ukrayna’da da Kripto Para Düzenlemeleri Geliyor!

İlgili Haberler